خبرگزاری کار ایران

معاون وزیر راه و شهرسازی:

اعلام خبر خوش برای دانشجویان دریایی

اعلام خبر خوش برای دانشجویان دریایی
کد خبر : ۱۵۰۰۵۶۸

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره خبر خوش و مصوبه اخیر برای دانشجویان دریایی گفت: از آنجایی که هزینه‌های تحصیل سال آخر رشته‌های دریایی زیاد است طبق مصوبه اخیر دانشجویان سال آخر بورسیه می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، علی‌اکبر صفایی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانورد با اشاره به کاهش هزینه تحصیل دانشجویان دریانوردی اظهار داشت: خبر خوشی که برای دانشجویان دریایی داریم این است که دانشجویان دریایی در سال آخر تحصیل که هزینه‌های آموزش بر روی کشتی به شدت افزایش پیدا می‌کند، بورسیه می‌شوند. 

وی ادامه داد: براساس مصوبه اخیر قرار بر این شد دانشجویان سال آخر رشته‌های دریایی بورسیه و جذب ارگان‌ها و دستگاه‌های دریایی شوند تا هزینه‌های سال آخر تحصیل برای دانشجویان قابل تحمل باشد و قطعا این دانشجویان می‌توانند نیروهای ارزشمند برای کلیه ارگان ها باشند البته همین اقدام باعث افزایش انگیزه‌ها برای کسب نمرات بالا خواهد بود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره حذف انحصار در کسب و کار دریایی و تسهیل ورود فعالان اقتصادی به این حوزه گفت: هدف این است که کسب و کار دریایی در اختیار تمام فعالان اقتصادی قرار بگیرد و در حال حاضر هیچ انحصاری در این بخش وجود ندارد و متقاضیان از بخش خصوصی  می‌توانند در ٣۶ رشته کسب و کار دریایی شرکت تاسیس کند اما مکلف هستند در هر رشته یکی از متخصصان همان رشته را به عنوان مدیر فنی شرکت به کار بگیرند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توسعه ناوگان دریایی در شمال و جنوب افزود: توسعه ناوگان شمال و جنوب را در دستور کار قرار داریم و بسیاری از فارغ‌التحصیلان دریایی جذب بخش خصوصی شدند که توسعه ناوگان داشتند، البته در حال حاضر ناوگان دریایی نفتی کشور از بزرگتری ناوگان جهان است و جزو سه ناوگان بزرگ محسوب می‌شود از این رو موضوع تربیت دریانورد بسیار مهم است.

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز