خبرگزاری کار ایران

| 14:00   
کد خبر : ۱۳۹۶۳۸۸

عربستان 100 میلیارد دلار در هند سرمایه‌گذاری می‌کند

عربستان به توافقی اولیه با هند برای 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری در این کشور رسید که نیمی از این سرمایه گذاری به پروژه پالایشگاه نفت در سواحل غربی هند اختصاص دارد.

عربستان 100 میلیارد دلار در هند سرمایه‌گذاری می‌کند

به گزارش ایلنا از «الجزیره» محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، روز گذشته در دهلی نو، پایتخت هند، امکان داد و ستد با پول ملی و سرعت بخشیدن به مذاکرات درباره توافق تجارت آزاد میان هند و شورای همکاری را در دیدارش با مقامات هندی بررسی کرد.

ولیعهد عربستان و ناریندرا مودی، نخست وزیر هند روز دوشنبه در مراسم امضای توافق نامه های مشترک میان دو کشور در جریان مجمع سرمایه گذاری عربستان و هند حضور یافتند.

این توافقات و یادداشت‌های تفاهم به بخش‌های گوناگون انرژی، پتروشیمی، انرژی‌های تجدیدپذیر، کشاورزی، صنایع و نیز بخش‌های فرهنگی و اجتماعی مربوط می‌شود.

حجم مبادلات تجاری دو کشور در حال حاضر به 52 میلیارد دلار رسیده است.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان پس از پایان نشست سران گروه بیست، با استقبال رسمی ناریندرا مودی، نخست وزیر هند، سفر رسمی خود به این کشور را آغاز کرد.

هند پس از چین و امریکا، با 4.2 میلیون بشکه در روز، سومین وارد کننده بزرگ نفت خام جهان است و عربستان نیز از بزرگترین صادرکنندگان نفت خام به این کشور است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز