خبرگزاری کار ایران

| 00:18   
کد خبر : ۱۳۹۶۳۴۳

ارزیابی وضعیت گزارش مسئولیت اجتماعی صد شرکت برتر ایران منتشر می‌شود

مدیرعامل موسسه مشاوره دانش بنیان ندای توسعه با اعلام این خبر که ارزیابی وضعیت انتشار گزارش‌های مسئولیت اجتماعی صنایع غذایی و آشامیدنی بزودی منتشر می‌شود

ارزیابی وضعیت گزارش مسئولیت اجتماعی صد شرکت برتر ایران منتشر می‌شود

به گزارش ایلنا، مدیرعامل موسسه مشاوره دانش بنیان ندای توسعه با اعلام این خبر که ارزیابی وضعیت انتشار  گزارش های مسئولیت اجتماعی صنایع غذایی  و آشامیدنی بزودی منتشر می‌شود اظهار داشت: پژوهشگران و کارشناسان این موسسه در قالب یک پروژه تحقیقاتی (بیش از ۳۰۰ساعت نفرساعت کار تخصصی) به بررسی وضعیت انتشار اینترنتی گزارش پایداری و اطلاع رسانی مسؤلیت اجتماعی شرکتی  از سوی بنگاه های اقتصادی و سازمان ها در ایران پرداخته اند که نتایج آن بزودی منتشر می شود.

ندا کردونی در این خصوص گفت : بنا داریم انجام چنین مطالعات و ارزیابی هایی  را به صورت سالیانه انجام و منتشر کنیم. وی افزود: انتشار سالیانه این گزارش ها همانگونه که در اکثر اقتصادهای دنیا صورت می گیرد، می تواند گام مهمی در جهت ارتقای آگاهی در بخش خصوصی و آشنایی بیشتر کارآفرینان و صاحبان کسب و کار با مقولات مرتبط با CSR  و ESG باشد.

مدیر عامل موسسه مشاوره ندای توسعه  با اشاره به اینکه این گزارش اولین گزارش در این حوزه به شمار می‌اید افزود: در خصوص شاخص  ما چهار شاخص اصلی  ذیل و چند شاخص فرعی دیگر را مد نظر قرار دادیم و به بررسی داده‌های موجود در صنایع مختلف اقدام کردیم. که عبارتند از گزارش های پایداری مستقل منتشر شده در اینترنت، گزارش‌های CSR مستقل منتشر شده در اینترنت،  اختصاص بخشی از سایت و صفحه مجازی شرکت یا سازمان با نام مسؤلیت اجتماعی شرکتی- سازمانی و پایداری. نسبت دریافت جایزه، نشان و یا تقدیر نامه‌های مرتبط با مسؤلیت اجتماعی شرکتی- سازمانی و ESG با گزارشدهی مستقل پایداری و مسؤلیت اجتماعی شرکتی-سازمانی.

خانم کردونی در پایان اظهار داشت: انتشار این گزارش‌های تحقیقی می‌تواند داده‌های مفیدی در اختیار کنشگران حوزه مسئولیت اجتماعی و همچنین فعالین بخش خصوصی ارائه دهد و زمینه ارتقای گزارش‌دهی علمی و منطبق با شاخص های شناخته شده در حوزه مسئولیت اجتماعی  را فراهم کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز