کد خبر: 1334777 A

یک نشریه سوئیسی مدعی شد؛

سپرده‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری رئیس بانک مرکزی لبنان در سوئیس

یک نشریه سوئیسی خبر داد که رئیس بانک مرکزی لبنان بین 300 تا 500 میلیون دلار در 12 حساب بانکی در سوئیس سپرده‌گذاری کرده است.

سپرده‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری رئیس بانک مرکزی لبنان در سوئیس

به گزارش ایلنا از «فرانس پرس» به نقل از نشریه «زونتاگستسایتونگ» سوئیس، در یکی از این موارد، 250 میلیون دلار در حساب «رجا سلامه» برای «ریاض سلامه» رئیس بانک مرکزی لبنان وجود دارد.

این نشریه افزوده که این 12 حساب در بانک‌های گوناگون سوئیس هستند و حواله به آنها توسط یک شرکت خارجی ثبت‌شده در جزایر «ویرجین» انجام شده ضمن اینکه مبالغ بسیاری تحت عنوان خرید ملک به چند کشور اروپایی منتقل شده است.

این در حالی است که در لبنان به اتهام اختلاس برای سلامه پرونده قضائی تشکیل شده و یک مقام مطلع تأکید کرده که سلامه و برادر و دستیارش متهم به اختلاس و پول‌شویی هستند.

پیش از این چند کشور اروپایی از جمله سوئیس تحقیقاتی را درباره تخلفات مالی و خروج غیر قانونی پول از لبنان توسط سلامه آغاز کرده بودند.

رئیس بانک مرکزی لبنان که مدتی از وی به عنوان رئیس جمهور آینده این کشور یاد می‌شد، این اتهام را رد می‌کند.

با وجود همه شکایت‌ها و پرونده‌ها و تحقیقات و ممنوع‌الخروج شدن ریاض سلامه (72 ساله)، وی همچنان از سال 1993 در منصب خود باقی مانده که یکی از طولانی‌ترین دوره‌های ریاست بانک مرکزی در جهان دانسته می‌شود. دوره مسئولیت او قرار است در مه 2023 پایان یابد و او اعلام کرده که تمایلی به تمدید دوره ریاست خود ندارد.

انتهای پیام/
بانک مرکزی جهان دلار لبنان رئیس بانک مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر