کد خبر: 1329852 A

آماده‌باش همه واحدهای عملیاتی آب و برق در سراسر کشور

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با بیان جزئیات عملیات برق‌رسانی به مناطقی از استان مازندران که به دلیل بارش سنگین برف با قطعی برق روبرو شده بودند، گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی و برودت هوا، همه واحدهای عملیاتی آب و برق در سراسر کشور در حالت آماده باش قرار گرفتند.

آماده‌باش همه واحدهای عملیاتی آب و برق در سراسر کشور

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "سید اعتضاد مقیمی" با اشاره به تغییرات جوی و برودت هوا در بسیاری از نقاط کشور، گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی درخصوص تداوم بارندگی‌ها تا سه‌شنبه هفته جاری، به همه واحدهای عملیاتی آب و برق کشور اعلام آماده باش شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو افزود: هم‌اکنون در اکثر نقاط کشور شاهد بارش‌های جوی هستیم که در برخی نقاط به دلیل برودت هوا مناطقی با مشکل قطعی برق روبرو می‌شوند و با آماده باش واحدهای عملیاتی در صورت بروز مشکل، سریعا نسبت به رفع آن اقدام خواهد شد و در صورت لزوم برای رفع مشکلات پیش آمده در حوزه آب و برق به مناطق مختلف اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: به همه واحدهای عملیاتی فراخوان داده شد تا در سه شیفت در محل کار و واحدهای عملیاتی حضور داشته و علاوه بر آن سایر واحدهای عملیاتی نیز پای کار باشند.

مقیمی یادآور شد: قطعی‌های پراکنده برق به خصوص درباره شبکه‌های هوایی برق گزارش شده که سریعا عملیات لازم برای رفع مشکل انجام شد؛ در این بین برای برق‌رسانی به مناطقی که در نقاط صعب‌العبور قرار دارند لازم است ابتدا مسیرها بازگشایی شوند.

وی درباره جزئیات برق‌رسانی به 20 روستای استان مازندران خاطرنشان کرد: روز گذشته برق12 منطقه در شرق و 8 منطقه در غرب استان مازندران قطع شده بود  که با تلاش واحدهای عملیاتی همان روز برق این مناطق وصل شد.

انتهای پیام/
آماده باش استان مازندران برق مدیریت بحران وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر