کد خبر: 1126614 A

هیئتی متشکل از مدیران و کارشناسان صنعت برق کشور سوریه با هدف آشنایی با توانمندی‌های صنعت برق ایران در نوسازی نیروگاه‌ها از نیروگاه لوشان بازدید کردند.

به‌ گزارش ایلنا از وزارت نیرو، در این بازدید چند ساعته، هیئت سوری از نزدیک در جریان دانش و توانمندی متخصصان ایرانی به‌ویژه کارکنان توانمند نیروگاه لوشان در انجام فعالیت‌های مربوط به پروژه نوسازی و تعمیرات اساسی واحد دو بخار نیروگاه لوشان قرار گرفتند.

"خیرالله شجاعی" مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق لوشان نیز ضمن خوشامد‌گویی به میهمانان سوری، با اشاره به نیم قرن تولید برق مستمر و پایدار واحدهای بخار نیروگاه، ضرورت نوسازی و بازسازی اساسی واحد دو بخار برای آماده‌سازی آن برای نیم قرن دوم فعالیت خود در عرصه صنعت برق کشور پرداخت و اعلام کرد: تمامی فعالیت‌های پیش‌بینی شده در این پروژه به دست توانمند نیروهای داخلی به‌ویژه پرسنل با تجربه نیروگاه شهید بهشتی لوشان در حال انجام است.

وی ادامه داد: شرکت مدیریت تولید برق لوشان آمادگی خود را برای مشارکت در پروژه‌های تعمیرات نیروگاه‌های کشور سوریه یا بهره‌برداری، سرویس و نگهداری آن‌ها اعلام می‌کند.

شجاعی در پاسخ به سئوال طرح شده توسط هیئت سوری، مدت پیش‌بینی شده برای انجام نوسازی واحد، به‌ویژه تعویض بیش از ۶۰ کیلومتر لوله‌های بویلر را یک سال اعلام و ابراز امیدواری کرد: واحد پس از اتمام فعالیت‌های پیش‌بینی شده در نیمه اول فصل زمستان در مدار تولید قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/
ایران برق سوریه شهید بهشتی صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر