کد خبر: 657339 A

محمدعلی نجفی:

استاندار البرز گفت: سازمان صمت و شرکت شهرک‌های صنعتی البرز در تعامل ویژه‌ای با هم‌افزایی و همپوشانی برای رفع موانع تولید و تسهیل در امور صنایع اقدام و عمل می کنند.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در شهرک صنعتی نظرآباد برگزار شد ضمن تبریک روز ملی صنایع کوچک به اقدامات صورت گرفته در این راستا اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به گزارش های ارائه شده جای خرسندی دارد که شهرک‌های صنعتی خصوصی و دولتی نظرآباد در نهایت هماهنگی و تعامل با یکدیگر فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: در شرایط سخت اقتصادی کشور، اکنون روح تحرک و پویایی در نظرآباد و شهرک‌های صنعتی، جاری است و با انرژی مثبتی که از سوی فعالان صنعت در البرز وجود دارد، ظرفیت‌ها در شادابی کامل در حال بروز و ظهور هستند.

نجفی تصریح کرد: سازمان صمت و شرکت شهرک‌های صنعتی البرز در تعامل ویژه‌ای با هم‌افزایی و همپوشانی برای رفع موانع تولید و تسهیل در امور صنایع اقدام و عمل می کنند.

استاندار البرز با بیان اینکه علی‌رغم تنگناهای موجود در وضعیت بودجه و اعتبارات کشور، تمامی تعهدات مالی دولت در البرز محقق شده، اضافه کرد: با عشق و علاقه خاصی در واحدهای صنعتی با هدف حل مشکلات و موانع حاضر می‌شویم. از بخش خصوصی انتظار می‌رود که با ورود جدی در تولید و سرمایه گذاری، طرح‌های خود را برای تسهیل در روند امور ارائه دهند. امسال هم با نگاه ویژه ای درصدد توسعه و تقویت زیرساخت های البرز هستیم.

وی با اشاره به اینکه در البرز پس از برجام اتفاقات بسیاری خوبی افتاد، عنوان کرد: با سرمایه گذاری هایی که در این مقطع صورت گرفت، البرز شاهد رونق اقتصادی و سرمایه گذاری خوبی بود.

استاندار البرز به یکی از بازدید های صورت گرفته اشاره کرد و گفت: مدیریت ویتان فارمد اعلام کرد با آغاز تولید در این واحد از ۵۰۰ میلیارد تومان واردات جلوگیری می شود و حدود هزار نفر مشغول بکار خواهند شد.

وی افزود: طی ۲ بازدید صورت گرفته از شرکت ها با توجه به فعالیت هایی که مشاهده شد موانع برطرف خواهد شد تا این روند با قدرت ادامه پیدا کند.

نجفی خاطرنشان کرد: در یکی از واحدها مشکلاتی بعلت افزایش قیمت مواد اولیه فراهم شده بود که این امر بزودی با تثبیت نظام ارزی حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان البرز در بحث صرفه جویی برق علی رغم افزایش ۴ درجه ای دما، استان اول کشور در الگوی صحیح مصرف بود، گفت: این امر با فرهنگسازی و اصلاح الگوی مصرف محقق شد.

استاندار البرز افزود: بر این باور هستیم میزان آبی که صنعت مصرف می کند در مقابل اشتغال و رونق اقتصادی که همراه دارد، قابل توجه نیست ولی همچنان صرفه جویی در انرژی مورد تاکید است.

وی تصریح کرد: کشورهای توسعه یافته برای مصارف انرژی بسیار حساس هستند بنابراین باید با فرهنگسازی و مصرف بهینه انرژی ها وارد عمل شویم‌. مجوز تاسیس فاز توسعه شهرک صنعتی بهارستان طی جلسه ای تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد.

نجفی گفت: استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان فرصت بزرگی برای البرز محسوب می شود که باید در نظرآباد بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

استاندار البرز شهرک صنعتی نظرآباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر