خبرگزاری کار ایران

دستگیری متخلف حرفه ای فروشنده پرندگان شکاری در شیراز

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۲۰۰۴

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز از دستگیری متخلف حرفه ای فروشنده پرندگان شکاری در این شهر خبر داد.

به گزارش ایلنا، کامران اسلاملو گفت: شخصی که در ساعات شبانه در چهار راه مشیر اقدام به فروش پرندگان شکاری می کرد توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز دستگیر شد. 

وی با تقدیر از همکاری  کلانتری عباسیه در دستگیری  این فرد متخلف اضافه کرد:  از وی دو عدد جغد و یک عدد دلیجه کشف و ضبط شده است. 

اسلاملو افزود: با تعامل بسیار خوبی که محیط زیست شهرستان با دستگاه قضایی و نیروی انتظامی دارد متخلف فروشنده غیر مجاز پرندگان شکاری دستگیر وبا دستور قاضی کشیک روانه زندان شد. 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز از شهروندان در خواست کرد هرگونه تخلفات زیست محیطی را در هر ساعت از شبانه روز به محیط زیست اطلاع رسانی کنند. 

این مقام مسوول با بیان اینکه پرندگان شکاری در رأس یکی از هرم های غذایی چرخه طبیعت هستند ادامه داد: این پرندگان  بدون دخالت انسان جمعیت برخی از حشرات مضر و جوندگان را تنظیم و از ازدیاد غیرقابل کنترل آنها جلوگیری می کنند و زنده گیری آنها باعث آسیب به چرخه طبیعت و انقراض نسل آنها می شود. 

اسلاملو با اشاره به اینکه با تغییر فصل در نیم کره شمالی زمین، پرندگان شکاری و برخی دیگر از پرندگان آبزی و کنار آبزی برای بقای خود مهاجرت به مناطق گرمسیر را آغاز می کنند  افزود: این پرندگان بخشی از سال را در مناطق  این شهرستان می گذرانند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز