خبرگزاری کار ایران

ایلنا از فارس گزارش می دهد؛

برنامه خاموشی در بخش مصرفی خانگی نداریم/ صنایع متوسط یک روز در هفته خاموشی دارند

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۰۵۴۳

در بخش کشاورزی ۵ ساعت در روز خاموشی خواهیم داشت

ناترازی در میزان برق تولیدی و مصرف در چند سال گذشته به ویژه در فصل تابستان و در ادامه ارائه جداولی از خاموشی ها به موضوع جدی برای بخش های مختلف تبدیل شده بود. ابتدا صنایع و واحدهای تولیدی مشمول این خاموشی ها شدند و در ادامه با کمبود برق تولیدی بخش های خانگی نیز به جدول خاموشی ها پیوست. جدول هایی که با منطقه بندی روزهای خاموشی چند ساعته برق را مشخص می کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امسال با شروع فصل تابستان دوباره دغدغه خاموشی‌ها برای واحدهای صنعتی، خانگی و کشاورزی مطرح است و در حالی هنوز خاموشی بخش خانگی نداشته‌ایم که برخی از صنایع با خاموشی در یک روز هفته روبرو هستند.

اطلاع از برنامه خاموشی ها و جدول برق مصرفی در تابستان امسال با افزایش گرمای هوا موضوعی است که مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شیراز نیز درخصوص برنامه خاموشی و مصرف برق در بخش های مختلف می گوید: برنامه امسال خارج از روال برنامه پارسال نیست و مدیریت بار مصرف برق در بخش کشاورزی و صنعتی داریم.

صنایع متوسط یک روز در هفته خاموشی دارند

سید باقر احمدی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف برقدر بخش صنعتی به این صورت است که صنایع بزرگ شامل خاموشی نمی شوند و درعین حال باید 30 درصد مصرف خود را صرفه جویی کنند، عنوان می‌کند: همچنین صنایع متوسط نیز یک روز در هفته به غیر از روز جمعه باید خاموشی برق  داشته باشند و یا اینکه تعطیلی را از روز جمعه به دوشنبه موکول کنند.

وی خاطر نشان می کند: در بخش صنایع کوچک نیز هیچ محدودیتی برای مصرف اعلام نشده است.

برنامه خاموشی در بخش مصرفی خانگی نداریم/ صنایع متوسط یک روز در هفته خاموشی دارند

 برنامه خاموشی در بخش مصرفی خانگی نداریم

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شیراز درباره مصرف برق در بخش خانگی با اشاره به اینکه در بخش خانگی نیز محدودیت نداریم، می گوید: در عین اینکه برنامه خاموشی در بخش مصرفی خانگی نداریم اما مدیریت بار مورد تاکید است.

باقری ادامه می دهد: در خاموشی هایی که در مصرف برق خانگی ممکن است مردم با آن مواجه باشند عمدتا به دلیل اتفاقات در پست برق است که در فصل تابستان ایجاد می شود که غیرقابل پیش بینی  و مقطعی است.

وی یادآور می شود که به دلیل کمبود تولید برق در بخش خانگی خاموشی نخواهیم داشت  و مانند سال های گذشته که جدول خاموشی ارائه می شد با برنامه ریزی های انجام شده  شاهد خاموشی در بخش خانگی نخواهم بود.

احمدی می گوید: در بخش کشاورزی نیز کشاورزان باید 5 ساعت در روز خاموشی داشته باشند که از 11 تا 4 صبح یا 1 تا 6 صبح است اما هر زمان کمبود برق نباشد خاموشی اعمال نمی شود یا اینکه زمان خاموشی کمتر می شود.

وی اضافه می کند: در واقع کشاورزان نیز پروانه آنها برای 18ساعت بهره برداری است.

180 برنامه تشویقی و  بازدارنده برای صرفه جویی مصرف برق در بخش خانگی 

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شیراز  با اشاره به اینکه  برای جلوگیری از خاموشی ها برنامه وعزم جدی وجود دارد و180 برنامه عملیاتی توسط وزارت نیرو از پایان تابستان سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است تا امسال خاموشی نداشته باشیم، تصریح می کند: از آنجا که مشترکین خانگی بیشترین مصرف برق دارند برنامه های مختلفی برای مدیریت مصرف طراحی شده است که یکی از آنها اپلیکیشن با انرژی است که طبق روال سال قبل پاداش 20 برابری برای صرفه جویی مصرف برق خواهیم داشت.

احمدی با اشاره به اینکه این پویش هر هفته هزاران جوایز در بخش خانگی دارد، خاطرنشان می کند:تلاش شده است برنامه برای مشترکین خانگی عمدتا با طرح های تشویقی باشد و درکنار آن نیز طرح های بازدارنده نیز داریم.

به گفته وی درحالی 80 درصد مشترکین خانگی در محدوده الگوی مصرف برق هستند که 20 درصد بیشتر از الگوی مصرف قراردارند و از این 20 درصد 5 درصد خیلی بیشتر از الگوی مصرف هستند  که 2 تا 2.5 برابر استفاده می کنند و برای این مشترکین هزینه برق به صورت پلکانی محاسبه می شود  و برق یارانه ای نخواهند داشت.

احمدی ادامه می دهد: مشترکینی که طبق الگو مصرف برق دارند نیز افزایش هزینه نخواهند داشت.

برنامه خاموشی در بخش مصرفی خانگی نداریم/ صنایع متوسط یک روز در هفته خاموشی دارند

افزایش بیش از حد از ریسه در سطح شهر با تعدیل روشنایی همراه خواهد بود

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شیراز نیز در خصوص ریسه های سطح شهر و افزایش استفاده از آن توسط واحدهای تجاری نیز می گوید: در خصوص بخش تجاری  نیز سال گذشته بخش عمده آن با حکم قضایی جمع آوری شد امسال هنوز حکمی دریافت نشده است و هرجا مصرف برق بالا باشد تذکر داده می شود.

احمدی ادامه می دهد: همچنین اما اگر در بخش تجاری مصرف بیش از حد برق به واسطه استفاده از ریسه ها داشته باشند تعدیل روشنایی یکی از طرح ها است که در نظر گرفته می شود.

وی یادآورمی شود که در سال های گذشته یکی از طرح های اجرا شده فرهنگ سازی در خصوص استفاده معقول و منطقی از ریسه ها در سطح شهر بوده است که این طرح ها امسال نیز  دنبال می شود.

به گزارش ایلنا؛ درسال های گذشته به دلیل ناترازی در تولید برق شاهد ارائه جدول خاموشی در بخش های مختلف صرفی بودیم که امسال بخش خانگی از این طرح کنار رفته است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز