خبرگزاری کار ایران

اختصاص ۳۳۰ هکتار زمین منابع طبیعی در آذربایجان غربی برای ساخت مسکن روستایی

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۵۶۶۵

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت:در ۱۲۷روستای استان بیش از ۳۳۰هکتا. زمین در اختیار بنیاد مسکن برای ساخت مسکن روستایی اختصاص داده شده است‌.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید نبی قائمی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه مساحت مراتع استان ۲ میلیون و ۶۶۸ هزار هکتار است، تصریح کرد: ۱۰۰ هزار هکتار اراضی جنگلی، ۲۵ هزار هکتار ذخیره گاه های جنگلی و ۱۸۵هزار هکتار اراضی متاثر از پدیده های بیابانی در استان داریم که حفاظت از آنها در اولویت قرار دارند.

قائمی افزود: در سال جاری ۳۰۰هزار هکتار مطالعات جدید در حوزه آبخیزداری انجام شده و در بیش از ۵۵۰هزار هکتار عرصه نیز عملیات آبخیزداری انجام شده که حجم سازه های برای اجرای این عملیات ها ۳۰هزار و ۷۶۱ متر مکعب است که برای آنها  ۷۰میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه یکی از معضلات استان و کشور قاچاق چوب است، اظهار کرد: در سال جاری در این حوزه۲۰۹فقره پرونده به میزان ۵۳۳تن چوب تشکیل شد همچنین برای ۲۰۱ نفر نیز که اقدام به قطع درختان به میزان ۱۰هزارو ۵۰اصله درخت پرونده تشکیل شد.

وی ادامه داد: در سالجاری ۱۰دستگاه آبگرمکن خورشیدی و ۷۸ دَمنده برای اطفای حریق در استان خریداری شد.

قائمی با اشاره به اینکه تمامی معادن استان باید  طبق قانون از منابع طبیعی مجوز دریافت کنند، یاد آور شد: کل پرونده های که در سالجاری در این حوزه تشکیل شده ۲۵۶پرونده به مساحت ۴۳هزار و ۲۲۶ هکتار بوده که با ۱۱۹پرونده به مساحت۱۰هزار ۴۷هکتار موافقت شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی تصریح کرد: در پویش تولید و کاشت یک میلیارد تومان درخت در مدت ۴سال سهم استان تولید کاشت ۳۳میلیون  اصله نهال است که در سال جاری ۲۱ میلیون اصله نهال در مجموع نهالستان های استان تولید شده و در حدود یک میلیون ۵۰۰ هزار اصله نهال نیز کاشته شده است.

وی خاطر نشان کرد: در ۱۲۷ روستای استان بیش از ۳۳۰هکتار زمین در اختیار بنیاد مسکن برای تامین و احداث مسکن روستایی اختصاص داده شده همچنین در قالب نهضت ملی مسکن ۵۰هزار هکتار در اختیار اداره کل راه و شهرسازی قرار داده شده است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز