خبرگزاری کار ایران

نایب رئیس اسکودا:

اقتصاددانان اگر توان داشتند نابسامانی کشور را درست می‌کردند/ به حرف اقتصاددانان درباره وکالت گوش ندهید

asdasd
کد خبر : ۱۴۱۵۰۲۳

​نایب رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری درباره نگاه برخی اقتصاددانان گفت: نگاه ما این است که حق و حقوق مردم و اجرای عدالت جزء اولویت‌های ما باشد، به حرف‌های اقتصاددانان گوش ندهید، این‌ها اگر توان داشتند وضع و نابسانی اقتصادی کشور را درست می‌کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، بیست و یکمین مراسم تحلیف کارآموزان وکالت ورودی 1400 کانون وکلای دادگستری استان قزوین شامگاه یک‌شنبه برگزار شد.

ابراهیم کیانی در این مراسم گفت: استقلال کانون وکلا دغدغه همه ما است، ما وظیفه داریم از آنچه به ما تحویل داده شده و آنچه قرار است تحویل بدهیم پاسداری کنیم.

نایب رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری "اسکودا" ادامه داد: شما آخرین دوره‌ای هستید که براساس قانون کیفیت و اصول درستی که ظرفیت را تعیین کرده بود، جذب شدید، اما توقفی در آزمون شما ایجاد شد و سختی‌های زیادی را متحمل شدید و در آیین‌نامه هم اختلاف نظری پیش آمد.

وی عنوان کرد: پافشاری برای اصلاح آیین‌نامه به استقلال وکلا مرتبط است، دعوا سر این دو مقوله است که آیا صدور و ابطال پروانه وکالت باید در اختیار حاکمیت باشد یا نهاد مدنی و این بحث همیشه وجود داشته است، اگر بخواهیم دادرسی منصفانه داشته باشیم باید قاضی داخل حاکمیت و وکلا خارج از حاکمیت مستقل باشند.

این مسئول ادامه داد: اگر همه چیز، صدور، ابطال و کارشناسی را در یک جا خلاصه کردیم، خروجی آن فساد خواهد شد، اختلافاتی و مواضع کانون‌ها به خاطر خودشان نیست برای اجرای عدالت است؛ به همین دلیل تاکید می‌شود شما بعد از کارآموزی باید جزء مدافعین کانون باشید، این وظیفه تاریخی ما است.

نمی‌گذاریم استقلال کانون وکلا نقض شود

وی بیان کرد: ما وظیفه داریم در پرونده‌ها از حق موکل دفاع کرده و در عرصه اجرای عدالت هم از کانون پاسداری کنیم، کانون‌ها اعتقاد دارند اگر استقلال تضعیف شود اجرای عدالت مسیر نسیت.

کیانی تاکید کرد: راهکار پاسداری از استقلال کانون، همبستگی، همراهی و اتحاد همه اعضا است، با صدای رسا اعلام می‌کنیم نمی‌گذاریم استقلال کانون وکلا نقض شود.

وی ادامه داد: هرگونه تضعیف و تفرقه بین مدیران، وکلا و پیشکسوتان باعث می‌شود کار کانون تمام شود، اما در چشمان شما کارآموزان ذوق و شوقی می‌بینیم که باعث حفظ استقلال کانون می‌شود.

قواعد اقتصادی را بر حقوق مردم ترجیح نخواهیم داد

نایب رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری بیان کرد: اقتصاددان به شما می‌گوید قواعد بازار را حاکم کنید و این برخلاف آموزش‌هایی است که به شما داده شده، آن‌ها منافع خصوصی و نیاز را مطرح می‌کنند؛ اما ما می‌گوییم این شخصی که آمده مظلوم است و به من پناه آورده، چطور می‌توانم به او به‌عنوان مشتری نگاه کنم و به هر قیمتی شده او را داشته باشم.

وی ادامه داد: برخی نه بویی از منفعت و علم اقتصاد برده و نه قواعد حقوق را بلدند، ما در چنین روزهایی سوگند یاد می‌کنیم قواعد اقتصادی را بر حقوق مردم ترجیح نخواهیم داد و فقط و فقط اصول و قواعد عدالت را برای مردم اعمال می‌کنیم.

سرانجام قواعدی که برای کانون وکلا وضع شده اصلاح می‌شود

این مسئول تاکید کرد: در وکالت باید فقط خدا را دید؛ اگر موکلی حق‌الوکاله ندارد و بی‌پناه است، خدا را ببینید، با این کار نتیجه آن را در زندگی شخصی خواهید دید، روزی‌های من و شما در دست بنده‌ها نیست.

وی اظهار کرد: استقامت کنید، این پیچ‌های تاریخی می‌گذرد و نمایندگان مجلس که چنین قواعدی وضع کرده‌اند آن را اصلاح خواهند کرد، تاریخ را نگاه کنید، یک روز قرار بود دادستانی را حذف کنند، چندین سال حقوق عامه از بین رفت، اما بعد از هشت سال اشتباه خود را پدیرفتند، در موضوع کانون وکلا هم این اتفاق خواهد افتاد و باید مواضع ما در محافل و جلسات مختلف بیان شود.

در این مراسم ۹۲ نفر از کارآموزان به جمع وکلا اضافه شدند.

انتهای پیام/
سید مصطفی جعفری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز