خبرگزاری کار ایران

| 10:06   
کد خبر : ۱۳۹۸۵۴۰

برداشت ۴۵ هزار تن گوجه فرنگی در لرستان

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: امسال ۹۸۲ هکتار از اراضی استان به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته که پیش‌بینی می‌شود ۴۵ هزار و ۱۷۲ تن محصول برداشت کنیم.

برداشت ۴۵ هزار تن گوجه فرنگی در لرستان

به گزارش ایلنا، جهانبخش دولتشاه در گفت‌وگو با رسانه‌ها به تولید و کیفیت برداشت گوجه فرنگی در استان اشاره کرد، اظهار داشت: امسال ۹۸۲ هکتار از اراضی استان لرستان به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته که پیش‌بینی می‌شود ۴۵ هزار و ۱۷۲ تن گوجه فرنگی با میانگین عملکرد ۴۶ تن در هکتار برداشت کنیم.

وی از عوامل مهم افزایش راندمان تولید گوجه فرنگی منطقه را استفاده از روش‌های نوین آبیاری از جمله نوار تیپ دانست و افزود: استفاده از این روش نسبت به روش‌های دیگر به‌صرفه‌تر است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان از کمتر بودن هزینه‌ها و همچنین مصرف آب در روش نوار تیپ خبر داد و خاطرنشان کرد: استفاده از این روش نوین به مقاوم‌تر شدن بوته‌ها، کیفیت بالای محصولات و افزایش میزان تولید کمک می‌کند.

دولتشاه به تولید بسته‌های حمایتی، برای تشویق کشاورزان توسط سازمان جهاد کشاورزان استان اشاره کرد و افزود: سازمان جهاد آمادگی لازم برای آموزش کشاورزان را دارد و هم چنین در حد مقدورات تسهیلات و امکانات در اختیارشان قرار می‌دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز