خبرگزاری کار ایران

| 02:21   
کد خبر : ۱۳۹۱۹۴۵
معاون میراث فرهنگی اردبیل تاکید کرد؛

گسترش آموزش صنایع‌دستی در مناطق محروم استان اردبیل

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل از گسترش آموزش صنایع‌دستی در مناطق محروم و نتیجه بخش بودن کارگاه‌های آموزشی خبر داد.

گسترش آموزش صنایع‌دستی در مناطق محروم استان اردبیل

به گزارش ایلنا، وحید دلاورقوام گفت: در راستای گسترش آموزش صنایع‌دستی در مناطق محروم استان اردبیل برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی با همکاری گروه‌های جهادی ادامه دارد.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل افزود: این دوره‌های آموزشی جهت توانمندسازی اقشار آسیب پذیر در مناطق محروم و با تامین مربی، مواد اولیه و مجوز از سوی اداره کل میراث‌فرهنگی و با هماهنگی و ساماندهی گروه‌های جهادی به عنوان حلقه واسط برگزار می‌شود.

او تاکید کرد: این دوره‌های آموزشی نتایج خوبی در مناطق کم‌برخوردار به همراه داشته و پس از برگزاری دوره‌های مقدماتی و تکمیلی اکنون دو مورد شرکت تعاونی توسط آموزش‌پذیران در حال تشکیل است که نشان دهنده اهمیت برگزاری چنین دوره‌هایی است.

دلاورقوام ادامه داد: حوزه صنایع‌دستی اهمیت ویژه‌ای در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی دارد که ما در این راستا آموزش را از مراکز آموزش اداره کل میراث‌فرهنگی فراتر برده و با اجرای کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی در محل‌هایی مثل پایگاه‌ها و مساجد مناطق کم برخوردار سعی در توانمندسازی اهالی این مناطق داریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز