خبرگزاری کار ایران

| 19:40   
کد خبر : ۱۳۸۱۷۰۳
در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

تله کابین گرگان موجب توسعه گردشگری گلستان می‌شود

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: با پیگیری های انجام شده تمامی مجوزهای احداث ‎تله کابین در شهر ‎گرگان اخذ شد و تله‌کابین باعث می‌شود گردشگران زیادی وارد این شهرستان شوند.

تله کابین گرگان موجب توسعه گردشگری گلستان می‌شود

رمضانعلی سنگدوینی در گفت وگو با ایلنای گلستان اظهارکرد: دستگاه سی تی آنژیوگرافی در استان وجود نداشت و مردم برای ارائه خدمات درمانی مجبور بودند به شهرهای تهران و مازندران مراجع کنند. با پیگیری‌هایی مکرر در یک سال اخیر توانستیم دستگاه سی تی آنژیوگرافی را با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان خریداری کنیم.

وی ادامه داد: این دستگاه در ماه آینده در یکی از بیمارستان گرگان راه اندازی می‌شود و این دستگاه ماهانه حدود یک هزار سی تی آنژیوگرافی برای بیماران انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: بیمارستان ۵ آذر گرگان به عنوان بزرگترین مرکز آموزشی درمانی استان است که تاکنون دستگاه ام آر آی دولتی نداشته است. درحال حاضر بخشی از قطعات دستگاه MRI دولتی با ارز آزاد به قیمت ۵۰ میلیارد تومان خریداری شده و در بیمارستان ۵ آذر مستقر شده است.

سنگدوینی تصریح کرد: این دستگاه قابلیت انجام برخی از تکنیک‌های ام آر آی قلب را دارد و فقط در کشور مراکز کمی قابلیت ارائه این خدمات را دارند. هم اکنون مهندسان شرکت در حال نصب قطعات این دستگاه در بیمارستان ۵ آذر هستند و دستگاه MRI دولتی تا قبل از پایان شهریور به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده تمامی مجوزهای احداث ‎تله کابین شهر ‎گرگان اخذ شد و آنچه استان را به ایستگاه گردشگری تبدیل می‌کند فراهم آوردن زیرساخت‌ها از جمله تله‌کابین است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌ تله کابین ناهارخوران در گرگان می‌تواند روند توسعه این شهر را سرعت دهد. شهرگرگان مسیر عبور زائران امام رضا (ع) است و طبیعت سرسبز و بناهای تاریخی زیادی دارد و همه مسئولین باید تلاش کنند تا ماندگاری مسافران را افزایش دهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز