خبرگزاری کار ایران

| 01:42   
کد خبر : ۱۳۷۹۵۰۴
رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی مطرح کرد؛

بهبود شاخص‌های کسب‌وکار استان در گرو هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: بهبود جایگاه و رتبه استان در شاخص‌های اصلی کسب‌وکار که از قضا بر رونق اقتصادی و معیشت نیز موثر هستند، در گرو ارتباط، همراهی و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی است.

بهبود شاخص‌های کسب‌وکار استان در گرو هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی است

به گزارش ایلنا از مشهد، محمدرضا توکلی زاده در صدوپنجمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار داشت: پارلمان بخش خصوصی استان در یک ماه اخیر، با تشکیل ۲۰ کمیسیون تخصصی- مشورتی، احصاء دقیق مشکلات و چالش‌های فعالان اقتصادی توسط ارکان کارشناسی این مجموعه، تحلیل عوامل مخل در فضای کسب و کار و در نهایت جمع‌بندی راهکارهای بخش خصوصی، آمادگی مشورت‌دهی و تعامل با بخش دولتی استان را در جهت حل مسائل شاخص این بخش دارد.

وی افزود: کمیسیون‌ها بازوان تخصصی اتاق بازرگانی به شمار می‌آیند و ترکیب آن‌ها متشکل از نخبگان و صاحبنظران بخش‌های مرتبط اقتصادی و تشکلی است. این چنین ظرفیتی اگر به درستی هدایت و منطبق بر برنامه‌ها حرکت کند، یک پشتوانه مشورتی ارزشمند برای هیات نمایندگان اتاق مشهد و توامان پتانسیل خوبی برای نهادهای متولی به شمار می‌آید البته اگر دغدغه و همگرایی کافی برای گره‌گشایی از موانع وجود داشته باشد.

توکلی زاده بیان کرد: برآیند همه این اقدامات در غایت امر، بر ارتقای جایگاه استان در رتبه کسب‌وکار و رفع موانع این حوزه اثرگذار خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز