خبرگزاری کار ایران

| 19:31   
کد خبر : ۱۳۷۹۴۸۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان:

تصویر پلنگ رودبار پای شکارش ثبت شد / استان تاخت‌گاه ارزشمند پلنگ در ایران

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مشاهده و ثبت تصویر پلنگ ایرانی از طریق دوربین تله‌ای با همکاری تیم پویش حیات وحش گیلان در منطقه حفاظت شده سیاهرود رودبار خبر داد.

تصویر پلنگ رودبار پای شکارش ثبت شد / استان تاخت‌گاه ارزشمند پلنگ در ایران

به گزارش ایلنا از رشت، حمزه عشوری اظهار کرد: پلنگ رودبار این روزها در حالی رو در روی دوربین قرار گرفته است که اردیبهشت و تیر ماه امسال هم محیط بانان محیط‌زیست شهرستان سیاهکل و رودبار با نصب دوربین تله‌ای توانستند از دو قلاده پلنگ در این مناطق تصویربرداری کنند و در سال گذشته نیز تصاویری از پلنگ در شهرستان‌های رودسر و املش به دفعات به ثبت رسیده بود.

مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه یکی از روش‌های ثبت حضور حیات وحش در طبیعت استفاده از دوربین تله‌ای است اضافه کرد: رویکرد سال‌های اخیر سازمان حفاظت محیط زیست استفاده از تکنولوژی‌های نو، جهت ثبت حضور حیات وحش است.

پلنگ ایرانی بزرگ‌ترین گونه گربه سانان بوده که در نقاط مختلف کوهستانی و جنگلی ایران زندگی می‌کند و بر اساس فهرست قرمز (IUCN Red list) از گونه‌های در خطر انقراض (Endangered) است که با توجه به در خطر انقراض بودن این گونه منحصربفرد لزوم توجه بیشتر، اطلاع‌رسانی و آموزش مردم محلی در مواجهه با چنین مواردی بیش از پیش به نظر می‌رسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز