خبرگزاری کار ایران

| 18:57   
کد خبر : ۱۳۷۸۳۹۰
از ابتدای سال تا نیمه تیرماه؛

۳۷۶ دریانورد در آب‌های هرمزگان نجات یافتند

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با انجام ۴۸ عملیات جستجو و نجات دریایی از ابتدای امسال تا نیمه تیرماه جاری، ۳۷۶ دریانورد در آب‌های این استان از شرایط اضطرار خارج و به آغوش خانواده بازگشتند.

۳۷۶ دریانورد در آب‌های هرمزگان نجات یافتند

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اسماعیل مکی زاده با اشاره به نجات ۳۷۶ دریانورد توسط تیم‌های امداد و نجات دریایی استان افزود: تعداد نجات یافتگان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است. 

وی در خصوص عملیات‌های مربوط به نقص فنی شناورها نیز گفت: با بازرسی‌های مداوم و رفع نواقصی از سوی واحد کنترل بازرسی و ثبت شناورها میزان سوانح دریایی در این مدت نیز کاهش چشمگیری داشت. 

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه در این مدت نیز تعداد عملیات‌های مربوط به نقص فنی شناورها با نظارت واحد کنترل بازرسی و ثبت شناورها پیگیری شد، از کاهش ۴۴ درصدی میزان سوانح دریایی نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل خبرداد.

در گستره آبی استان هرمزگان که خلیج فارس و دریای عمان را در دل خود جای داده علاوه بر هشت فروند شناور ناجی ۳۶ ایستگاه همیار ناجی (دریانوردان بومی و با شناورهای صیادی و تجار منطقه) به صورت شبانه‌روزی در امر جستجو و نجات دریایی فعالیت می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز