خبرگزاری کار ایران

| 11:47   
کد خبر : ۱۳۶۹۱۰۹
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان:

برنج‌کاران گیلانی موضوعات کمبود آب کشاورزی را به ادارات آبیاری اطلاع دهند

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به کاهش 56 درصدی آورد آب سد سفید رود در سالجاری نسبت به مدت مشابه بلندت مدت گفت: کشاورزان موضوعات کمبود آب را به جای طرح در فضای مجازی، به ادارات آبیاری و امورات منابع آب در شهرستان ها اطلاع دهند تا دراسرع وقت رسیدگی شود.

برنج‌کاران گیلانی موضوعات کمبود آب کشاورزی را به ادارات آبیاری اطلاع دهند

به گزارش ایلنا از رشت، وحید خرمی با اشاره به پخش فیلم ها و تصاویر خشکی در فضای مجازی که عمدتا دیر نشاء شده اند، گفت: متاسفانه شالیزارهایی که دیر نشاء شده‌اند و تقویم زراعی را رعایت نکرده‌اند با توجه به افزایش دما با مشکل مواجه خواهند شد.

وی تصریح کرد: امسال با توجه به کمبود آورد آب سد سفیدرود، برنامه نوبت بندی دقیقی را  بر اساس تقویم زراعی در شالیزارها به اجرا گذاشته‌ایم و تمامی برنامه‌های نوبت بندی آب کشاورزی را از طریق صدا و سیما و رسانه‌های جمعی به اطلاع کشاورزان عزیز رسانده‌ایم.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان با ذکر اینکه زمین‌هایی که غالبا دیر نشاء شده‌اند  به مشکل بر می خورند، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهند، زمین‌هایی که تقویم زراعی را رعایت کرده‌اند و در اردیبهشت ماه و روزهای آغازین ماه خرداد نشاء انجام داده‌اند مشکل آنها بسیار کمتر بوده و برای موارد نقطه‌ای نیز غالبا با  تجهیزات شخصی از قبیل پمپ آب قابل حل است.

وی در پایان تأکید کرد: کشاورزان عزیز هر گونه مشکل کم آبی در سطح شالیزارهای برنج را به ادارات آبیاری و امورات منابع آب شهرستان‌ها اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی و نسبت به رفع مشکلشان اقدام شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز