خبرگزاری کار ایران

| 02:51   
کد خبر : ۱۳۶۸۹۸۱
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان :

آب شهر همدان سالم و بهداشتی است/ آب تصفیه خانه شیخی جان هیچ گونه خطری ندارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: کیفیت و سلامت آب همدان تضمین می شود چرا که طبق آزمایش های صورت گرفته منطبق با استانداردهای ملی و بین المللی است.

 آب شهر همدان سالم و بهداشتی است/  آب تصفیه خانه شیخی جان هیچ گونه خطری ندارد

به گزارش ایلنا از همدان، فرهاد بختیاری فر بیان کرد: کیفیت آب آشامیدنی همدان به طور کامل مورد تأیید نهادهای ناظر نظیر دانشگاه علوم پزشکی ، آب و فاضلاب و آب منطقه ای است.

وی درباره وارد مدار شدن تصفیه خانه شیخی جان اظهار داشت: بهره برداری از این تصفیه خانه بر عهده شرکت آب منطقه ای است اما شرکت آب و فاضلاب مکلف به کنترل کیفی آب خروجی از تصفیه خانه شیخی جان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان ادامه داد: یک نیروی شرکت آب و فاضلاب برای پایش در این تصفیه خانه مستقر شده که به صورت مستمر وضعیت آب را کنترل، مدیریت و آزمایش می کند.

بختیاری فر افزود: علاوه بر آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب، دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز مستمر کیفیت و سلامت آب را در منابع تامین و شبکه توزیع آزمایش می کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: طبق آخرین آزمایش ها آب تصفیه خانه شیخی جان هیچگونه آلایندگی و خطری ندارد مردم می توانند با خیال راحت از آب شرب موجود در شبکه استفاده کنند.

بختیاری فر بیان کرد: با توجه به انجام آزمایش ها و نظارت دقیق توسط مرکز پایش شرکت آب و فاضلاب همدان بر روی کیفیت آب خروجی تصفیه خانه شیخی جان، نظارت دقیق دانشگاه علوم پزشکی و حساسیت شرکت آب منطقه ای، از سلامت آب اطمینان داریم.

وی گفت: اقدامات موثر و جهادی در دولت سیزدهم به ویژه سال گذشته برای تامین آب آشامیدنی همدان از محل حوزه سد تالوار به نتیجه رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان یادآوری کرد: بخشی از آب مصرفی همدان مهر سال گذشته از سد تالوار تامین شد و هم اینک با ظرفیت مناسب آب تالوار به سمت همدان در حال انتقال است.

بختیاری فر افزود: "استفاده از آب رودخانه های اطراف شهر همدان" و "حق آبه بر ها" که از آب برای آبیاری باغ ها استفاده می کنند معضل پیش روی آب زیرزمینی در شبکه آب شرب همدان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان اضافه کرد: بنابراین چند روز گذشته بخشی از منابع آبی شهر همدان از رودخانه ها به ویژه عباس آباد از دست رفت و کسری در منابع ، تامین و توزیع شهر همدان ایجاد کرد.

بختیاری فر ادامه داد: با اقدام سریع کارشناسان شرکت آب و فاصلاب و آب منطقه ای و با تاییدیه سلامت و کیفیت آب توسط دانشگاه علوم پزشکی، پنجشنبه هفته گذشته بخشی از آب به منابع زیر زمینی منتقل و مشکل کمبود رفع شد و هم اینک شهر همدان از پایداری شبکه و منابع آب به طور کامل برخوردار است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه مشکلی در توزیع آب وجود ندارد اظهار داشت: شرکت آب منطقه ای در زمینه تامین آب هم با تلاش، پیگیر به نتیجه رساندن افزایش انتقال آب از سدتالوار به همدان هستند.

وی بیان کرد: هم اینک ۶۵۰ لیتر در ثانیه با احتساب چاه های متعلق به شرکت آب و فاضلاب در منطقه خالق وردی، از تالوار به همدان منتقل می شود و قرار است این رقم به ۸۰۰ لیتر سپس یک هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه برسانند.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز