خبرگزاری کار ایران

| 19:35   
کد خبر : ۱۳۶۶۵۰۹
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان خبر داد؛

سهم 300 میلیارد ریالی استان مرکزی از طرح مقابله با ریزگردها

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان مرکزی با بیان اینکه برخی از شهرهای این استان از جمله اراک در 6 ماه نخست سال درگیر ریزگردها است و 6 ماه دوم سال نیز با آلودگی صنایع دست‌وپنجه نرم می‌کند، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در برش استانی طرح 10 ساله مقابله با ریزگردها، برای استان مرکزی سهم اعتبارات 300 میلیارد ریالی مصوب کرده و در نظر گرفته است.

سهم 300 میلیارد ریالی استان مرکزی از طرح مقابله با ریزگردها

به گزارش خبرنگار ایلنا، یوسف یوسفی افزود: این برنامه که طی 10 سال با همکاری بین‌بخشی سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مختلف انجام خواهد شد. اعتبار مصوب شده برای این استان در بین 4 اداره‌کل و سازمان تقسیم شده است. این تقسیم‌بندی شامل 150 میلیارد ریال برای محیط‌زیست، 80 میلیارد ریال منابع‌طبیعی و آبخیزداری، 35 میلیارد ریال جهاد کشاورزی و 15 میلیارد ریال نیز برای هواشناسی است.

وی به چگونگی فرایند تصویب برنامه عملیاتی استان مرکزی در این راستا اشاره کرده و ادامه داد: بر اساس این اعتبارات تصویب شده، کلیات برنامه عملیاتی استان مرکزی انتهای سال گذشته در شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان به تصویب رسید. در صورت تأیید کارگروه زیربنایی استان، این اعتبارات به تناسب برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی در سال جاری تخصیص یافته و هزینه می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان مرکزی اظهار داشت: کانون‌های ریزگردها عمدتاً در تمام شهرستان‌های استان شناسایی شده است و طرح مقابله با ریزگردها بر اساس اولویت در تمام این نقاط اقدامات مدیریتی خواهد داشت. بر این اساس تلاش خواهیم کرد در سال جاری اعتبارات مورد نظر در سال نخست را جذب کرده و اقدامات خود را در این راستا با جدیت آغاز کنیم. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز