کد خبر: 1361012 A

وزیر میراث فرهنگی در فارس:

«کوار» ظرفیت افزوده شدن به منظر جهانی ساسانی را دارد / وجود زیرساخت تله‌کابین در کنار قلعه‌دختر

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: وجود ۴۲ اثر ثبتی و ۵۵ اثر غیر ثبتی دارای ارزش میراثی در "کوار" نشان دهنده این است که این منطقه دارای ظرفیت افزوده شدن به منظر جهانی ساسانی است.

«کوار» ظرفیت افزوده شدن به منظر جهانی ساسانی را دارد / وجود زیرساخت تله‌کابین در کنار قلعه‌دختر

به گزارش ایلنا، عزت الله ضرغامی پنجشنبه در سفر یک روزه خود به فارس و بازدید از پل تاریخی کوار افزود: به پژوهشگاه وزارت میراث فرهنگی در این خصوص تاکید می کنیم که کار تحقیقی کاملی انجام دهد و معتقدم کوار به دلیل وجود بیش از ۱۰ اثر ساسانی قابل ثبت در منظر جهانی ساسانی است.

ضرغامی در این بازدید در خصوص رفع مشکلات میراث فرهنگی کوار دستورات لازم را صادر کرد.

170390424

وجود زیرساخت تله‌کابین در کنار قلعه‌دختر فرصت بی‌نظیر سرمایه‌گذاری است

وزیر میراث فرهنگی در ادامه سفر خود به استان فارس در بازدید از میراث‌جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد گفت: وجود زیرساخت تله‌کابین در کنار میراث‌جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد یک فرصت بی‌نظیر در حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و رونق این صنعت در این منطقه است.

ضرغامی  افزود: وجود تله‌کابین برای بازدید از این قلعه و مناطق اطراف آن یک ظرفیت موثر است که زیرساخت آن وجود دارد و با جذب سرمایه‌گذار می‌توان از آن استفاده موثر به عمل آورد، زیرا وجود تله‌کابین در رونق گرفتن یک منطقه گردشگری نقش موثری دارد.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: اداره‌کل میراث.فرهنگی فارس ماکت آثار تاریخی محور جهانی ساسانی را در ابعاد بزرگتر تهیه کرده و در معرض گردشگران این منطقه قرار دهد.

ضرغامی افزود: ساخت گنبد در معماری ساسانی برای نخستین بار یک موضوع مهم است و نشان از نوآوری ایرانی است که یک سازه دایره‌ای را بر روی پلان چهارگوش کار کرده است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این بازدید همچنین در خصوص تکمیل سریع‌تر و راه‌اندازی مجتمع رفاهی قلعه‌دختر فیروزآباد تاکید کرد.

ضرغامی همچنین در جریان بازدید از محور جهانی ساسانی از نمایشگاه‌ هنرمندان صنایع دستی هنرمندان فیروزآباد که در مجاورت کاخ جهانی اردشیر در سیاه چادرهای عشایری بود، بازدید کرد.

انتهای پیام/
آثار تاریخی صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری صنعت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر