کد خبر: 1341298 A

با امضای تفاهم نامه با قرارگاه محرومیت زدایی؛

مشکل آب تمام روستاهای بالای 20 خانوار قروین رفع می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: در سال گذشته اقدامات لازم برای رفع تنش آبی ۹۶ روستا آغاز شده که به این تعداد ۱۲۲ روستای دیگر هم اضافه می‌شود و پس از اجرای این تفاهم‌نامه با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) مسأله آب شرب تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار مرتفع خواهد شد.

مشکل آب تمام روستاهای بالای 20 خانوار قروین رفع می‌شود

به گزارش ایلنا، مهدی رجحانی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده بین استانداری قزوین و قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) گفت: این تفاهم‌نامه در ۸ محور اصلی و بخشی هم در موارد جزیی قرار دارد که مهم‌ترین محور آن بخش آبرسانی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین ادامه داد: حوزه آبخیزداری در گستره ۳۰۰ هزار هکتاری در کل استان تمامی طرح‌های آبخیزداری اجرا خواهد شد، علاوه بر این، ۱۷۰ رشته قنات احیاء می‌شود و ۲۰۰ استخر ذخیره آب احداث خواهد شد.

وی عنوان کرد: در حوزه مسکن ۱۱ هزار واحد مسکونی برای بخشی از جامعه مخاطب مسکن ملی که مستلزم حمایت ویژه‌تر هستند، لحاظ شده است.

این مسئول با بیان اینکه در این تفاهم نامه احداث یک‌هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه‌های روستایی دیده شده است، اظهار کرد: در استان قزوین دارای ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است که اغلب پس از انقلاب اسلامی انجام شده و براساس این تفاهم‌نامه یک‌هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی دیده شده که ۷۰۰ کیلومتر احداثی و ۸۰۰ کیلومتر مرمتی است و با این اقدام تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از راه مناسب برخوردار خواهند شد.

وی افزود: حدود ۱۳ هزار هکتار احیاء مراتع یا جنگل کاری، احداث ۲۵ باب مدرسه روستایی، بازآفرینی محله هادی‌آباد که از دغدغه‌های مهم شهر قزوین است و بحث‌های حاشیه نشینی و رفع معضلاتی در شهرستان‌های آوج، بوئین زهرا و قزوین از دیگر محورهای این تفاهم نامه است.

معاون عمرانی استاندار اضافه کرد: مدت این تفاهم‌نامه سه سال است و از آغاز سال ۱۴۰۲ به ترتیب محورهای آن فعال می‌شود، البته در حوزه آبرسانی روستایی بیش از یک سال است فعال شده و استان قزوین جزء استان‌های پیشرو در این موضوع است.

روز گذشته این تفاهم نامه در استان قزوین به امضا رسید.

انتهای پیام/
استان قزوین جنگل مسکن روستا بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر