کد خبر: 1302647 A

رئیس کل دادگستری استان:

تعداد زندانیان مربوط به اغتشاشات در زندان‌های هرمزگان کم است

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: در حال حاضر تعداد کمی زندانی مربوط به اغتشاشات در زندان‌های استان وجود دارند که اکثراً مرتکب جرایم خشن و خاص شده‌اند و پرونده آنها نیز در دست بررسی است.

تعداد زندانیان مربوط به اغتشاشات در زندان‌های هرمزگان کم است

به گزارش ایلنا از بندرعباس، مجتبی قهرمانی در این باره اظهار کرد: بلافاصله پس از دستور حکیمانه و به موقع قاضی‌القضات کشور برای بهره‌مندی زندانیان از ارفاقات قانونی در پی پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان، نسبت به بررسی پرونده‌ها و تخفیف و تبدیل قرار تأمین آن دسته از متهمان که شرایط ارتکاب جرم آنها اجازه می‌داد، اقدام شد.

قهرمانی با اشاره به اینکه تعداد ۱۴ نفر از زندانیان اغتشاشات اخیر با تودیع قرار تأمین آزاد شدند، گفت: همه متهمان از حق آزادی تحت قرار تأمین برخوردار هستند و تاکنون نیز تمامی متهمانی که امکان تودیع تأمین را داشته‌اند آزاد شده‌اند اما در مورد متهمان اخیر به صورت ویژه با تبدیل قرار و تخفیف قرار امکان آزادی فراهم شده است.

وی در ادامه افزود: تصمیم رئیس قوه قضاییه از جنبه‌های مختلف حقوقی، قضایی، سیاست جنایی، جرم شناسی، سیاسی و اجتماعی قابل بررسی است که از هر نگاهی این دستور کارکردهای مثبت خود را نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: این دستور هم موافق سیاست‌های کلی کاهش آسیب‌های زندان است و هم جهت باز اجتماعی شدن و بازگشت متهم به آغوش خانواده و جامعه بسیار مؤثر است و علاوه بر آن، از این نظر که دشمنان نظام و انقلاب را در جذب فرزندان این کشور، ناکام می‌گذارد، مطلوب ارزیابی می‌شود.

این مقام قضایی اضافه کرد: قطعاً این دستور در ایجاد وحدت و نشاط اجتماعی و تقویت روحیه تیم ملی و اعتبار بخشیدن به کار با ارزش آنها هم تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه هیچ زندانی کمتر از ۱۸ سال و دانشجو و دانش‌آموزی در زندان‌های استان هرمزگان نیست، تأکید کرد: کماکان برخورد با متهمان خشن با توجه به جرم و شیوه ارتکاب جرم، قاطع و بازدارنده خواهد بود.

انتهای پیام/
انقلاب خانواده زندان دادگستری هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر