کد خبر: 1245399 A

مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد؛

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: اثر هنری «منجی» از آثار فاخر مرحوم استاد احمدخلیلی هنرمند برجسته نقاشی قهوه‌خانه‌ای پس از رونمایی در آیین بزرگداشت این هنرمند در موزه شهر قزوین به‌نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایلنا، علیرضا خزائلی با اعلام این خبر گفت: مرحوم استاد خلیلی از اساتید برجسته نقاشی قهوه‌خانه‌ای و متولد قزوین بود که در طول زندگی هنری خویش آثار زیادی را خلق کرده که درحال حاضر در موزه‌های تهران و کلکسیون‌های شخصی نگهدار می‌شوند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین افزود: به منظور معرفی و آشنایی بیشتر مردم قزوین با این هنرمند برجسته نقاشی که زاده‌ قزوین است، مراسم یادبود و آیین بزرگداشتی تحت عنوان «خلیل خیال» توسط حوزه هنری با مشارکت این اداره‌کل و با حضور خانواده مرحوم و جمعی از هنرمندان، پژوهشگران و مولفان سرشناس نقاشی در محوطه عمارت کلاه‌فرنگی برگزار خواهد شد که بخش ویژه این مراسم رونمایی از اثر فاخر «منجی» از مرحوم استاد خلیلی است.

وی عنوان کرد: این اثر که توسط خانواده استاد به حوزه هنری استان اهدا و به قزوین منتقل شده بیش از پنجاه سال قدمت دارد که  پس از رونمایی و مرمت در موزه شهر قزوین به‌نمایش درخواهد آمد.

این مسئول خاطرنشان کرد: هیچ‌یک از آثار این هنرمند در قزوین موجود نیست و تابلوی «منجی» تنها اثر استاد خلیلی است که در زادگاهش نگهداری خواهد شد.

خزائلی یادآور شد: مراسم «خلیل خیال» با رونمایی از اثر فاخر «منجی» روز چهارشنبه، یکم تیر‌ماه ۱۴۰۱، از ساعت ۱۸ در محل سبزه‌میدان، محوطه عمارت چهلستون قزوین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
استان قزوین قهوه گردشگری و صنایع دستی موزه نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر