کد خبر: 1236639 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان عنوان کرد ؛

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: طرح‌های بزرگی در راستای توسعه شهری خرم‌آباد در دست بررسی است.

به گزارش ایلنا ، احمدرضا دالوند در آیین رونمایی از کتاب بافت تاریخی خرم‌آباد با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر فرصتی برای بررسی نقاط ضعف و قوت خرم‌آباد است، اظهار کرد: در این مرکز بهتر است از افراد صاحب قلم، اندیشمند و فرهیخته استفاده شود تا شاهد اتفاقات خوبی در حوزه مدیریت شهری باشیم.

وی در ادامه مرمت بافت تاریخی خرم آباد را یک کار ارزشمند فرهنگی عنوان کرد و با تاکید بر اینکه باید این طرح زیر نظر کارشناسان و متخصصان میراث فرهنگی استان انجام شود، افزود: مهم‌تر از اجرای طرح نگهداری بافت تاریخی، فرهنگ‌سازی است و ضرورت دارد شهرداری از مجوز ساخت طبقاتی در این منطقه خودداری کند.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه خرم‌آباد ظرفیت بزرگی در بحث گردشگری و جذب گردشگر دارد، بیان کرد: مرمت و احیای بافت تاریخی این شهر علاوه‌بر اینکه ظرفیت بزرگی در جذب گردشگر و تبدیل خرم‌آباد به مقصد گردشگری به‌حساب می‌آید، باعث حفظ فرهنگ اصیل مردم نیز می‌شود.

 وی ادامه داد: نوروز ۱۴۰۱ شاهد حضور کم‌سابقه گردشگران و میهمانان نوروزی در خرم‌آباد بودیم به‌گونه‌ای که تمام ظرفیت‌های پیش‌بینی شده برای اسکان پر شده بود.

دالوند خاطرنشان کرد: طرح‌های بزرگی در راستای توسعه شهری خرم‌آباد در دست بررسی است که امیدواریم با همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌ها بتوانیم بخشی از این عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

 

انتهای پیام/
خرم‌آباد در مسیر توسعه شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر