کد خبر: 1233806 A

مدیر کل منابع طبیعی گیلان خبر داد؛

مدیر کل منابع طبیعی گیلان با اشاره به اجرای ۷۳ درصدی طرح کاداستر در اراضی منابع طبیعی استان، گفت: تا پایان نیمه نخست امسال اجرای این طرح در گیلان پایان می یابد.

به گزارش  ایلنا از رشت،حامد اختری در جلسه مجمع نمایندگان استان گیلان با مدیران کل دستگاه‌های اجرایی در محل دبیرخانه مجمع، با بیان اینکه حدود ۷۳ درصد اراضی استان در اختیار منابع طبیعی است، گفت: اجرای طرح کاداستر در استان تا دو سال گذشته ۱۵ درصد بود اما در حال حاضر ۱۰۰ در صد است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با بیان اینکه تمام پروژه‌های عمرانی استان توسط این سازمان مجوز می‌گیرد، ادامه داد: طی سال‌های اخیر اقدامات مهمی در حوزه آبخیزداری انجام شده به طوری که سیل‌های استان مربوط به کمبود در بخش آبخیزداری نیست.

وی با اشاره به وقفه دو ماه و نیم گذشته برای اجرای طرح زراعت چوب در هزار و ۴۰۰ هکتار زمین در نظر گرفته شده، افزود: این وقفه چند هزار میلیارد تومان خسارت را متوجه دولت ساخته است.

اختری با اشاره به اینکه طرح کاداستر در ۷۲ درصد از اراضی مربوط به منابع طبیعی انجام شده و سازمان ثبت باید این کار را برای ۳۳۹ هزار هکتار دیگر انجام دهد، افزود: کاداستر استان تا نیمه اول امسال به پایان می‌رسد و دغدغه مردم در این بخش را رفع می‌کنیم.

 

انتهای پیام/
استان گیلان دولت زمین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر