کد خبر: 1233659 A

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان:

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گلستان گفت: گردشگری محور توسعه گلستان است که سودآوری درحوزه گردشگری استان نیازمند سرمایه گذاری است.

به گزارش ایلنای گلستان، قدرت الله عابدی اظهارکرد: گردشگری در ارتقای سطح درآمد،ایجاد اشتغال و ارزش افزوده،رشد تولید و بهبود شاخص های کیفیت زندگی مردم استان کمک شایان قابل توجهی می کند.

وی ادامه داد: گلستان با داشتن ویژگی‌های مهم طبیعی، صنایع دستی، فرهنگی و مذهبی یکی از قطب‌های مهم گردشگری در ایران بوده است و دارای توانمندی‌های گردشگری ارزشمند در سطح ملی و بین المللی بوده است.

وی اظهار داشت: گردشگران یک منبع تامین مالی که سبب رشد و توسعه اقتصادی استان خواهند شد و این رشد و توسعه اقتصادی،تابعی از صادرات،نیروی کار و اشتغال و سرمایه و درآمدملی ،ارزی و دیگر شاخص های کلان اقتصادی تاثیرگذار می باشد.

عابدی رئیس سازمان،همچنین ضمن اهمیت برشمردن شرکتهای خصوصی و بنگاه های اقتصادی افزود:گردشگری در استان گلستان می تواند بهره وری اقتصادی در سازمانهای دولتی و غیردولتی را در پی داشته باشد و به عنوان یک اهرم در جهت رشد اقتصادی و اشتغال و درآمد شناخته شود.

وی تصریح کرد: گردشگری، در تشویق به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تقویت زیرساخت و ایجاد زیرساخت های جدید و ایجاد فضای رقابتی مثبت را تحت تاثیر قرار می دهد.

انتهای پیام/
قدرت الله عابدی گردشگری گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر