کد خبر: 1121660 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس بیمارستان رازی تامین اجتماعی تربت‌حیدریه گفت: تا ۲ روز قبل بیش از ۹۵ درصد فضای این بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص داشت، اما اکنون این رقم به ۷۵ تا ۸۰ درصد کاهش یافته‌است.

محمد عجم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا افزود: این بدان خاطر است که اکنون ۵۰ بیمار سرپایی کرونایی داریم که به دلیل وضعیت خوش خیم بودن حال‌شان به صورت روزانه مراجعه و بعد دریافت دارو و انجام معاینات لازم، به منزل باز می‌گردند.

این پزشک با بیان این‌که بیمارستان رازی دارای ۱۱۳ تخت فعال است، گفت: با وجودی که این بیمارستان در سطح منطقه جنوب خراسان رضوی تنها بیمارستان دارای تجهیزات هتلینگ است، اما در طول ۱۸ ماه اخیر گاه مجبور بودیم تنها میزبان ۱۱۸ بیمار کرونایی باشیم و لذا به اجبار برخی بیماران را بر روی تخت‌های کوچکتر و غیراستاندارد بستری می‌کردیم.

رئیس بیمارستان رازی تربت‌حیدریه در خصوص تعداد کادر درمان نیز گفت: اکنون دارای ۲۰ پزشک متخصص استخدامی هستیم که با کمک ۲۰ پزشک متخصص پاره وقت، در این بیمارستان مشغول خدمت هستند.

عجم بیان کرد: همچنین تعداد پرستاران این بیمارستان ۱۲۰ نفر است و در مجموع چهار پزشک متخصص و ۱۰ نفر از عموم همکاران در مرخصی ناشی از ابتلای به کرونا بسر می‌برند. 

وی افزود: ظرف ۱۸ ماه اخیر بالغ بر ۲۸۰ هزار ویزیت و بیش از ۱۲ هزار و۶۰۰ عمل جراحی کوچک و بزرگ در یان بیمارستان انجام شد و بالغ بر چهار هزار و۴۰۰ بیمار سرپایی مشکوک به کرونا و بیش از هزار و ۷۰۰ بیمار کرونایی را همکاران من درمان کردند.

انتهای پیام/
  • دبیر :

بیمارستان پزشک متخصص تامین اجتماعی خراسان رضوی دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر