خبرگزاری کار ایران

| 04:49   
کد خبر : ۸۰۹۱۹
روحانی در جمع مردم گرگان:

ما از افراط‌گری و خودسری به دور هستیم

می‌خواهم بگویم نگران باشید یا نباشید مردم شما را نمی‌خواهند مردم در فکر آن هستند که کشور به مسیر عقلانیت، خردورزی و میانه‌روی برگردند/مردم از شعار توخالی خسته شدند و از آمارهایی که با واقعیت انطباقی ندارد خسته هستند، مردم می‌خواهند زندگی آرام و باثبات اخلاقی و اصلاحی داشته باشند.

ما از افراط‌گری و خودسری به دور هستیم

ایلنا-گرگان:کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما از افراط‌گری و خودسری به دور هستیم.

به گزارش ایلنا از گرگان،حجت‌الاسلام حسن روحانی  در جمع مردم گرگان با بیان اینکه بیکاری مشکلات عموم مردم است، خاطرنشان کرد: در این کشور 3 میلیون و 500 هزار بیکار وجود دارد و می‌دانم که معنای بیش از 870 هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار چیست.

وی اولین گام دولت تدبیر و امید را کاهش در کاهش نرخ بیکاری دانست و بیان داشت: کشور ایران استعداد فراوانی برای اشتغال و رونق در همه زمینه‌ها دارد.

وی بیان داشت: گلستان به خصوص شهر گرگان سرزمینی است که فقط صنعت توریست می‌تواند بیکاران را به اشتغال کامل برساند.

وی گلستان را سرزمینی تاریخی خواند و یادآور شد: اینجا همان جایی است که تاریخ‌نویسان عرب نامش را جرجان می‌گویند و همان جایی است که شعرا، فلاسفه، بزرگان، میردامادها، حکیم‌ جرجانی‌ها، فخرالدین‌ اسعدها و مختوم قلی‌ها از این سرزمین برخاستند.

روحانی افزود: اینجا سرزمین فرهنگ، علم، دانش، کشاورزی و صنعت است چرا باید محصولات کشاورزی برای بسته‌بندی و صنایع تکمیلی به دیگر استان‌ها حمل شود، در گلستان با ایجاد صنایع تکمیلی می‌توان علاوه بر ایجاد اشتغال، نفع کشاورزان را تثبیت کرد.

این کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه کشور در شرایط حساسی قرار دارد گفت: 24 خرداد روز تصمیم ماست که باید تصمیمی برای ایجاد عدالت و برابری بگیریم.

روحانی با تأکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید فرقی بین فارس و ترکمن وجود ندارد ابراز داشت: در دولت تدبیر و امید و فرصت‌های اجتماعی فرقی بین زنان و مردان وجود نخواهد داشت.

وی گفت: در دولت تدبیر و امید جوانان ما در دانشگاه‌ها از فضای آزادتری برخوردار خواهند بود، در این دولت از انتقال دانشجویان استقبال خواهد شد و عدالت، آزادی، رونق اشتغال، اقتصاد و حقوق بایسته برای کارگران به وجود خواهد آمد.

این کاندیدای ریاست جمهوری با اشاره به سخن جوانی مبنی بر اینکه اعتدال‌گرایان اهل تردید هستند اضافه کرد: ما از افراط‌گری و خودسری به دور هستیم، اعتدال‌گرایان و اصلاح‌طلبان اهل تردید در قدرت فعلی ایران نیستند و نسبت به حقانیت انقلاب، توانمندی مردم، صلابت رهبری و صحت خط امام تردید ندارند اما نسبت به مدیرانی که یک شبه می‌خواهند ره یک ساله بپیمایند تردید دارند.

روحانی با بیان اینکه مردم قهرمان ما از بی‌تدبیری‌ها رنج می‌برند اذعان کرد: مردم از اینکه 750 میلیارد دلار درآمد ارزی در کشور داشتیم و این همه مشکلات اقتصادی به خاطر بی‌تدبیری‌ها به وجود آمد رنج می‌برند.

وی با اشاره به اینکه ایران سربلندی و آزادی می‌خواهد خاطرنشان کرد: ایران کشوری بزرگ، استراتژیک، باقدرت و باعظمت است و باید مدیران عالی این کشور نیز به تناسب این کشور عظمت داشته باشند.

این کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه مردم در فکر انتخاب مدیر لایق برای استفاده از فرصت‌ها هستند یادآور شد: مردم ما اهل تأخیر نخواهند بود همانطور که اهل تردید نیستند بنابراین اگر تا 24 خرداد دست به کار نشویم فرصت تغییر از دست رفته است.

روحانی خطاب به افراطیون نگران خاطرنشان کرد: می‌خواهم بگویم نگران باشید یا نباشید مردم شما را نمی‌خواهند مردم در فکر آن هستند که کشور به مسیر عقلانیت، خردورزی و میانه‌روی برگردند.

وی افزود: مردم از شعار توخالی خسته شدند و از آمارهایی که با واقعیت انطباقی ندارد خسته هستند، مردم می‌خواهند زندگی آرام و باثبات اخلاقی و اصلاحی داشته باشند.

این کاندیدای ریاست جمهوری با عنوان اینکه کلید من شما جوان‌ها هستید متذکر شد: کلید من حمایت 75 میلیون جمعیت ایران است، کلید من تدبیر نخبگان کشور هستند، ما استحقاق این همه رنج، گرانی، بیکاری و توهین در عرصه بین‌المللی را نداشتیم.

روحانی افزود: ما برای اینکه به اهداف ملی دست پیدا کنیم و برای اینکه کشور را از تحریم ظالمانه نجات دهیم و برای اینکه روابطمان را با دنیا براساس تعامل سازنده بنیانگذاری کنیم در این عرصه ورود کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه ما می‌خواهیم کشور در مرز تعالی و پیشرفت قرار بگیرد خاطرنشان کرد: این مرز تعالی و پیشرفت امکان‌پذیر نیست مگر آنکه دولت کارآمدی در این کشور استقرار یابد.

این کاندیدای ریاست جمهوری از هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی قدردانی کرد و گفت: این دو بزرگوار برای انجام وظیفه سنگین و نجات اسلام، تعالیم و عظمت کشور در صحنه انتخابات قدم‌های تأثیرگذاری برداشتند.

روحانی از عارف در خصوص انصرافش از صحنه رقابت‌ها تشکر کرد و گفت: از اینکه مردم در شهرستان‌های مختلف تأکید داشتند که جریان اصلاحات باید به اجماع برسند هر دو گوش جان به حرف‌های مردم سپردیم و با نظر هاشمی و خاتمی به اجماع رسیدیم.

روحانی بیان داشت: بنده امروز صبح نامه‌ای برای سیدمحمد خاتمی نوشتم و خواستم یک بار دیگر بر این نکته پافشاری کند که هدفی جز عزت و سربلندی ایران ندارم و عرصه حضورم برای حزب و جناح نبوده بلکه برای ملت ایران بوده است.

روحانی با بیان اینکه، ما با تدبیر در جمعه 24 خرداد پیروز خواهیم بود خاطرنشان کرد: ما به اسم خدای بزرگ و دعای حسین‌بن‌علی و قمر بنی‌هاشم و امام سجاد پیروز صحنه رقابت خواهیم بود.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید به معنای دولت صلح، آشتی و اخلاق خواهد بود متذکر شد: در دولت تدبیر و امید فاصله‌ها و شکاف‌ها در بین جناح‌ها کم خواهد شد و به سمت انسجام ملی حرکت خواهیم کرد.

این کاندیدای ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید حقوق شهروندی رعایت خواهد شد و آنگاه ترکمن، سیستانی، بلوچ، ترک، کرد، عرب و همه و همه که اقوام این سرزمین هستند از لحاظ حقوقی و شهروندی با یکدیگر برابر خواهند بود.

وی با تأکید بر اینکه انتخابات فقط و فقط با رأی مردم تعیین خواهد شد خطاب به گلستانی‌ها متذکر شد: نگویید پشت پرده رئیس جمهور تعیین شده چرا که اینها وسوسه‌های شیطانی و فقط و فقط صاحب اختیار این کشور، ملت ایران هستند.

روحانی در پایان گفت: همه مسئولان امانتدار مردم هستند و طبق قرآن و قانون اساسی عمل می‌کنند بنابراین همه ما پای صندوق‌های رأی باید بشتابیم و با رأی خودمان رئیس جمهور آینده را به حول و قوه الهی تعیین کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز