کد خبر: 616851 A

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش:

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از بازداشت ضارب معلم خوزستانی خبر داد.

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،یوسف نجفی از بازداشت ضارب معلم خوزستانی خبر داد و گفت: با پیگیری های این وزارت خانه و همکاران استانی و منطقه و باجدیت و همکاری آقای بیرانوند، دادستان حمیدیه، شب گذشته از محل اختفای این ضارب باخبر شده و صبح امروز وی را بازداشت کردند.

وی در ادامه افزود: در این مورد از همان دقایق اولیه وقوع حادثه؛ مدیرمدرسه و آموزش وپرورش منطقه ؛ ضمن اطلاع به نیروهای انتظامی و قضایی ازطریق واحدحقوقی استان و منطقه شکایت لازم را ازدوجنبه خصوصی و عمومی به عمل آوردایشان ادامه داد که مصدوم نمودن معلم در حین تدریس و سرکلاس درس نه تنها دارای جنبه خصوصی است بلکه واجد وصف مجرمانه عمومی نیز می باشد و مجازات شدید تری بدنبال دارد و حتی گذشت شاکی خصوصی مانع مجازات مجرم نمی شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: علاوه بر اینکه ضرب و جرح ومصدوم نمودن معلم در حین اجرای رسالت معلمی ؛ وصف مجرمانه ازجنبه خصوصی دارد؛ ورود غیر قانونی و به عنف به محیط آموزشی و اقدام هتاکی به مسئولین مدرسه و بخصوص ایراد ضرب و جرح و شکستن حریم مدرسه به هربهانه و دلیلی؛ جرم محسوب شده و از عوامل مشدده جرم تلقی می شود، که در این حادثه تاسف بار؛ به نوعی نظم عمومی بویژه در میان فرهنگیان جریحه دار شد.

نجفی ضمن تشکر از عوامل نیروی های انتظامی و اطلاعاتی استان و منطقع ابراز امیدواری کرد که با همکاری خوب دادستانی حمیدیه، روند رسیدگی به این جرم تسریع و پرونده جهت دادرسی به دادگاه ارسال گردد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: وزیر آموزش و پرورش به طور موکد پیگیر این پرونده هستند و پیگیری این پرونده به طور ویژه در دستور کار معاونت حقوقی وزارت خانه است.

جرم معلم وزارت آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر