خبرگزاری کار ایران

جمع آوری ۹ واحد آلاینده تفکیک ضایعات در شهریار

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۷۶۱۷

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار با اشاره به اینکه پایش و نظارت مستمر بر فعالیت اینگونه واحدها در دستور کار این اداره قرار دارد، اظهار داشت: بدون اغماض با متخلفان محیط زیست برابر قانون برخورد می شود.

به گزارش ایلنا، سپیده وجیهی با بیان اینکه اغلب فعالیت واحدهای تفکیک ضایعات مستقر در این شهرستان همراه با سوزاندن ضایعات و ایجاد آلودگی هوا همراه است، افزود: طی گشت و پایش های تیم تخصصی مقابله با پسماند سوزی این شهرستان، شامل نمایندگان شهرداری ها، دادستانی، آتش نشانی و کارشناسان محیط زیست این اداره، ۹ واحد غیر مجاز و آلاینده تفکیک ضایعات شناسایی و پس از ابلاغ اخطاریه توقف فعالیت آلاینده با پیگیری های صورت گرفته، جمع آوری شدند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، وجیهی با اشاره به اینکه پایش و نظارت مستمر بر فعالیت اینگونه واحدها در دستور کار این اداره قرار دارد، خاطر نشان کرد: برابر ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند هر نوع نگهداری، مخلوط کردن، جمع آوری، حمل و نقل، خرید و فروش، دفع و تخلیه پسماندها توسط افراد غیرمسئول، قانونی نبوده و این اداره موضوع را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه جلوگیری از فعالیت واحد‌های متخلف، از تکالیف این اداره بوده و حفظ سلامت شهروندان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، تصریح کرد: برهمین اساس این اداره بدون اغماض با متخلفان برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز