کد خبر: 1341386 A

هوای تهران امروز قابل قبول است

داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که در حال حاضر متوسط شاخص آلودگی هوا در پایتخت روی عدد ۵۳ و در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

هوای تهران امروز قابل قبول است

به گزارش ایلنا، براساس آخرین گزارشات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز - جمعه ۲۶ اسفندماه ۱۴۰۱ - شاخص کیفیت هوا در تهران روی عدد ۵۳ و در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

این در حالی است که شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته نیز روی عدد ۶۵ قرار داشت و آسمان تهران کیفیت هوای قابل قبول را تجربه کرد. 

از ابتدای امسال تا امروز، در روزشمار شاخص آلودگی هوای تهران ۳ روز پاک، ۱۸۸ روز قابل قبول، ۱۳۲ روز ناسالم برای گروه های حساس، ۳۴ روز ناسالم، ۲ روز بسیار ناسالم و ۲ روز خطرناک به ثبت رسیده است.

گفتنی است، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است.

در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

انتهای پیام/
آلودگی هوا آلودگی هوای تهران هوای تهران شاخص آلودگی هوا
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر