کد خبر: 1315563 A

معاون آموزش متوسطه در همایش سالانه دبیرخانه کشوری قرآن؛

گروه‌های آموزشی نقش مهمی در ارتقای کیفیت آموزشی دارند

معاون آموزش متوسطه در همایش سالانه دبیرخانه کشوری قرآن و پیام‌های آسمانی دوره متوسطه اول اظهار کرد: نظارت گروه‌های آموزشی نقش مهمی در ارتقای کیفیت آموزشی دارد.

گروه‌های آموزشی نقش مهمی در ارتقای کیفیت آموزشی دارند

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محمدمهدی کاظمی در نشست با سرگروه‌های قرآن و پیام‌های آسمانی استان‌ها، گفت: تبیین قرآن و معارف اسلامی برای نوجوانان در دوره اول متوسطه که دوره هویت‌یابی است، امری ضروری است و در این راستا پرداختن به حوزه‌های تربیتی و یادگیری قرآن، زبان عربی، حکمت و معارف اسلامی را نیاز مهم و زمان حال مدارس است. 

معاون آموزش متوسطه با اشاره به جایگاه گروه‌های آموزشی به‌عنوان دیده بان رصد کیفیت فرآیندها و برنامه‌های آموزشی، گفت: برگزاری این همایش به جهت ارتقای کیفیت آموزشی، بهره‌مندی از نظرات نخبگان، اساتید و علمای بزرگ شیعه، توان‌افزایی سرگروه‌های قرآن و پیام‌های آسمانی دوره اول متوسطه اهمیت زیادی دارد. 

کاظمی در پایان با تشریح برنامه‌های معاونت آموزش متوسطه، گفت: یکی از اولویت‌های وزارت آموزش‌وپرورش پیگیری مداوم دیپلماسی آموزشی و مهارتی با کشورهای همسایه و توجه به اشتراک‌های فرهنگی و مذهبی و تعامل بین کشورها است که در همین راستا دیدار با علمای کشور عراق، بازدید از حوزه علمیه نجف اشرف و بررسی مسائل آموزشی مدارس ایرانی مستقر در این کشور در حاشیه این همایش انجام شد. 

گفتنی است، این نشست با حضور سرگروه‌های قرآن و پیام‌های آسمانی سراسر کشور و جمعی از معاونین آموزشی استان‌ها در محل کربلای معلی و نجف اشرف کشور عراق از روز دوشنبه ۴ دی‌ماه آغاز و به مدت پنج روز برگزار شد.

 

انتهای پیام/
#محمدمهدی_کاظمی #قرآن #آموزش_و_پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر