خبرگزاری کار ایران

| 18:33   
کد خبر : ۱۳۴۷۴۸۲

‌ تفاهمنامه سرمایه‌گذاری اجرای بخش بخار نیروگاه علی‌آبادکتول امضا شد

تفاهمنامه سرمایه‌گذاری احداث بخش بخار نیروگاه برق علی‌آبادکتول بین شرکت مپنا و بنیاد مستضعفان با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و استاندار گلستان و رئیس بنیاد مستضعفان به امضا رسید.

‌ تفاهمنامه سرمایه‌گذاری اجرای بخش بخار نیروگاه علی‌آبادکتول امضا شد

به گزارش ایلنای گلستان،پرویز فتاح،رئیس بنیاد مستضعفان در خصوص جزییات این تفاهمنامه اظهار کرد: این نیروگاه یکی از نیروگاه‌های خوب کشور است.امروز سهامداران موافقت کردند که با مصوبه دولت و استفاده از ۴۰۰ میلیون یورو اعتبار صندوق توسعه ملی سه واحد بخار در این نیروگاه اضافه شود.

وی گفت: با این اتفاق ۵۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه بدون اضافه شدت سوخت جدید اضافه خواهد شد و ظرفیت تولید این نیروگاه یک هزار و ۵۰۰ مگاوات خواهد شد.

وی بیان کرد: با اجرای این پروژه زمینه برای توسعه صنعتی و اقتصادی استان فراهم خواهد شد. سه سال برای اضافه شدن این سه واحد بخار زمان نیاز است که انشاالله سعی خواهیم کرد هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

علی محمد زنگانه استاندار گلستان نیز بیان کرد: ما در استان گلستان در حوزه برق دارای یک ناترازی در بخش خانگی و صنعت هستیم.برای توسعه در منطقه آزاد اینچه‌برون و شهرک هزار هکتاری اترک نیز به انتقال برق احتیاج داریم.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم این عقب ماندگی در حوزه صنعتی را جبران کنیم نیاز بود که این ناترازی را حل کنیم که با اجرای این پروِه یک هزار و  ۵۰۰ مگاوات تولید برق خواهیم داشت و در کنار آن از ظرفیت‌های دیگری مثل دی‌جی‌ها نیز استفاده خواهیم کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز