خبرگزاری کار ایران

| 17:49   
کد خبر : ۱۳۹۸۰۸۱

استقرار نظام نوآوری در بخش کشاورزی با استفاده از فناوری‌های راهبردی

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: استقرار نظام نوآوری در بخش کشاورزی با توسعه شبکه ملی اطلاعات بخش کشاورزی و استفاده از فناوری‌های راهبردی بخصوص هوش مصنوعی محقق خواهد شد.

استقرار نظام نوآوری در بخش کشاورزی با استفاده از فناوری‌های راهبردی
به گزارش ایلنا از  وزارت جهاد کشاورزی، سیدمجتبی خیام‌نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان تات با تاکید بر حفظ امنیت غذایی در سفره معیشت مردم گفت: سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در راستای تولید کالاهای اساسی و اقلام غذایی سفره معیشت مردم باید در مسیر دانش‌بنیان شدن بخش کشاورزی و منابع طبیعی به حرکت خود ادامه دهد.

وی انسجام نظام آموزش، ترویج، پژوهش و فناوری را در ارتقای بهره‌وری تولیدات کشاورزی مهم دانست و تصریح کرد: استقرار نظام نوآوری در بخش کشاورزی با توسعه شبکه ملی اطلاعات بخش کشاورزی و استفاده از فناوری‌های راهبردی بخصوص هوش مصنوعی محقق خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بر توسعه و بروزرسانی زیرساخت‌های تحقیقاتی تاکید کرد و افزود: توسعه زیرساخت‌های تحقیقاتی، آموزشی، ترویجی، تربیت کشاورزان آینده و توانمندسازی بهره‌برداران از اولویت‌های سازمان تات است.

وی بر تعامل برای هم‌افزایی دانش فنی و تجاری‌سازی محصولات کشاورزی با کشورهای همسایه تاکید کرد و گفت: از ظرفیت این کشورها باید در راستای استفاده بهینه در جهت تامین منافع مشترک بخصوص صادرات محصولات بخش کشاورزی استفاده بهینه کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز