کد خبر: 112899 A

مدرس فدراسیون شنا و نجات غریق جمهوری اسلامی ایران خبر داد:

دومین دوره کلاس مربیگری درجه ۳ شنا توسط هیأت شنا و با همکاری سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان در استخر مروارید کاشان آغاز شد.

ایلنا: دومین دوره کلاس مربیگری درجه ۳ شنا توسط هیأت شنا و با همکاری سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان در استخر مروارید کاشان آغاز شد.

مدرس فدراسیون شنا و نجات غریق جمهوری اسلامی ایران در حاشیه برگزاری دومین دوره کلاس مربیگری درجه ۳ شنا در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان گفت: در این دوره ۲۵ نفر از شناگران و علاقمندان به مربیگری در رشته شنا شرکت دارند.

سیروس قائدی افزود: بر اساس آیین نامه فدراسیون شنای جمهوری اسلامی در این دوره ۶۰ ساعت آموزش عملی و ۶۰ ساعت آموزش‌های تئوری برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه دومین دوره کلاس مربیگری درجه شنا در کاشان بصورت صبح و بعد ازظهر برگزار می‌شود یادآورشد: آموزش‌های تئوری شامل آناتومی، فیزیولوژی، اصول مربیگری، تکنیک‌های چهارشنا و کمک‌های اولیه است.

به گفته وی، آموزش‌های عملی نیز شامل چهار شناست که طرح مدرس کلاس براساس روش تدریس چهار شنا همراه با برگشت‌ها، استارت، شیرجه و سالتو است.

قائدی یادآورشد: علاوه بر آموزش‌های تئوری و عملی برای شرکت کنندگاه در این دوره مربیگری، یک کتاب ۸۰۰ صفحه‌ای، یک جزوه ۱۴ صفحه‌ای در زمینه تمرین قهرمانی و یک سی دی آموزش مربیگری برای شرکت کنندگان در این دوره ارائه می‌شود.

مدرس فدراسیون شنای جمهوری اسلامی ایران گفت: شرکت کنندگان در این دوره در پایان با کسب حداقل ۱۴ و حداکثر ۲۰ امتیاز در امتحانات تئوری و عملی موفق به اخذ مدرک مربیگری درجه ۳۲ شنا از سوی فدرارسیون شنای جمهوری اسلامی خواهند شد.

سیروس قائدی در ادامه تعداد مدرسان رسمی نجات غریق را ۲۵ نفر و تعداد مدرسان رسمی شنا در استان اصفهان را ۴ نفر اعلام کرد و گفت: مدرسان رسمی نجات غریق و شنا در استان اصفهان مستقیما زیر نظر فدراسیون شنای جمهوری اسلامی فعالیت دارند.

وی همچنین تعداد مربیان و داوران درجه یک، دو، سه و ملی این رشته در استان اصفهان را در مجموع ۲ هزار و ۲۰۰ نفر اعلام کرد و یادآورشد: از این تعداد یکهزارو۴۰۰ نفر مربی و ۸۰۰ نفر داور هستند.

این مدرس شنا و نجات غریق فدراسیون شنای جمهوری اسلامی ایران شهر اصفهان را در استان یکی از شهرهای برخوردار در زیرساخت‌های رشته شنا اعلام کرد و افزود: در مجموع ۹۲ استخر شنا در بخش دولتی و غیر دولتی، ادارات، نهاد‌ها و سازمانهای شهر اصفهان فعالیت دارندکه به لحاظ زیرساخت‌های شنا حرف اول را در کشور می‌زند.

دومین دوره کلاس مربیگری درجه ۳ شنا در شهرستان کاشان با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان، اداره ورزش و تفریحات سالم سازمان رفاهی تفریحی شهرداری و هیأت شنای کاشان برگزار می‌شود.

آیین نامه اداره ورزش و جوانان استان اصفهان اصفهان جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران شهرداری فیزیولوژی مربیگری شنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر