کد خبر: 877865 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی باید با کارشناسان حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاه‌ها ارتباط ارگانیک و بهتری برقرار کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهراب بوجاری (رئیس انجمن صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی) نسبت به عدم اطلاع‌رسانی درست مسئولان وزارت بهداشت در استان مرکزی به انجمن‌های صنفی حفاظت فنی و بهداشت کار انتقاد کرد. 

بوجاری تاکید کرد: برای اجرای سیاست‌های پیشگیرانه در حوزه درمانی باید در همه ساحات زندگی مردم وارد شوید و ایمنی و بهداشت کار، به ویژه بعد از انتشار ویروس کرونا در کشور در صدر آن قرار دارد. 

وی افزود: بهترین راه پیشگیری از کرونا پایین آوردن ارتباط و تماس میان افراد و کنترل و نظارت بهداشتی اکید بر محیط کار است که کارگر بیشترین زمان خود را بیرون از خانه در آن می‌گذراند و در عین‌حال بیش از محیط خانه مستعد انتقال ویروس به افراد است. 

رئیس انجمن صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی با تاکید بر اینکه انتظار است که نظام سلامت به عنوان متولی پیشگیری از کرونا جلسات موثری با کارشناسان ایمنی و بهداشت کار (HSE) برگزار کند، گفت: متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی اراک اطلاعات دقیقی از وضعیت به ما نداده است و ما خودمان در تاریکی حرکت می‌کنیم. تاکنون اطلاعات روشن و صریحی از وضعیت شهر اراک در شیوع ویروس کرونا از مسئولان دانشگاه نداشته‌ایم. 

رئیس انجمن صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی ادامه داد: اغلب کارگاه‌های اراک تا جایی که در ارتباط هستیم، با تجربیات خودشان پیش می‌روند و کمکی از سوی وزارت بهداشت نداشته‌اند. بالا رفتن قیمت شوینده‌ها، مواد ضدعفونی کننده، ماسک‌ها و دیگر لوازم بهداشتی برای کارگران مشکل‌زا است. اعضای انجمن ما اغلب در صنایع مشغول به کار هستند و مشکلات کارگران را از نزدیک می‌بینند. 

رئیس انجمن صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی تصریح کرد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی دستِ‌کم دستورالعمل مکتوب برای واحدها فرستاد و ارتباط بهتری با کارگاه‌ها و انجمن حفاظت فنی و بهداشت کار استان مرکزی برقرار کرد. ابن در حالی است که روز یکشنبه از طرف وزارت بهداشت و درمان یک جلسه اولیه با کارشناسان ایمنی و بهداشت کار در کارگاه‌های استان مرکزی گذاشته شد که ناکافی بوده و به لحاظ راهکاری مفید نبود.

انتهای پیام/
استان مرکزی علوم پزشکی مشکلات وزارت بهداشت بهداشت کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر