کد خبر: 643723 A

صندوق بازنشستگی کشوری:

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش سرمایه بیمه عمر و حادثه سال ۹۷ بازنشستگان این صندوق خبر داد و تاکید کرد: قرارداد بیمه عمر و حادثه کارکنان شاغل و بازنشسته دولت در سال ۱۳۹۷ به ۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزارریال افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا، زهرا زاده‌غلام با بیان اینکه بخشنامه و قرارداد بیمه عمر و حادثه سال ۹۷ در سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir بارگذاری و قابل مشاهده است، گفت: نرخ حق بیمه (عادی) ماهانه در سال ۱۳۹۷ شامل سهم شاغل ۱۷ هزار و ۴۹۰ ریال، سهم دستگاه ۱۷ هزار و ۴۹۰ ریال و سهم بازنشسته ۱۴ هزار و ۹۹۰ ریال تعیین شده است. مبلغ ۲۵۰۰ ریال نیز سهم (ماهانه) صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان مشترک این صندوق پرداخت می شود و در مورد مشترکین سایر صندوق ها نیز توسط صندوق بازنشستگی متبوع مستخدم بازنشسته پرداخت می شود.

وی افزود: سرمایه بیمه برای هر نفر بابت فوت مبلغ ۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و برای قطع یا ازکارافتادگی کامل و دائم عضوی از اعضاء بدن، نیز حداکثر همین مبلغ است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه تمامی فرم‌ها و فرمت ارائه اطلاعات لیست الکترونیکی و روش تهیه و ارسال لیست الکترونیک در سامانه بیمه عمر و حادثه سایت صندوق موجود است، اظهار داشت: در سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir سامانه‌ای باعنوان «بیمه عمر و حادثه» پیش‌بینی شده که دستگاه‌ها با درج کد شناسه مربوطه به سامانه وارد و حسب مورد تعداد بیمه‌شدگان خود شامل شاغل، بازنشسته و مدت بیمه را اعلام می‌کند. سیستم سامانه بیمه عمر و حادثه در سایت صندوق بازنشستگی، هوشمند بوده و در صورت وارد کردن اطلاعات لازم، حق بیمه طبق نرخ مقرر محاسبه و تعیین می‌شود.

زاده‌غلام با بیان اینکه باید مبلغ حق بیمه صرفاً از طریق شعب بانک صادرات ایران به شماره حساب ۰۱۰۰۰۵۵۵۵۵۰۰۲ واریز شود، تصریح کرد: در صورت پرداخت حق بیمه به صورت سالانه، حق بیمه باید حداکثر تا ۱۵ مهرماه ۱۳۹۷ پـرداخـت شود.

وی با بیان اینکه تاریخ شروع قرارداد اول فروردین ۱۳۹۷ و تاریخ خاتمه آن پایان اسفند ماه ۱۳۹۷ است، خاطرنشان کرد: از تاریخ ۱۶ مهرماه، سامانه بیمه عمر و حادثه برای انعقاد قرارداد به استثناء قرارداد الحاقی (کاهش و افزایش) غیرفعال شده و به هیچ عنوان قرارداد اولیه منعقد نمی‌شود.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: دستگاه‌ها در صورت لزوم می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی لازم و تبادل نظر با شماره تلفن‌های ۸۸۹۶۸۷۸۸ و ۸۸۹۶۴۳۹۹ با پیش‌شماره ۰۲۱ اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تماس بگیرند.

صندوق بازنشستگان کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر