کد خبر: 519143 A

مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی:

مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی می‌گوید؛ تمام مزایای بیمه‎ای به جز بیمه بیکاری به اتباع خارجی تعلق می‎گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، حسین جودکی در نشستی با مدیر و کارکنان تامین اجتماعی استان البرز بر چگونگی اجرای برنامه تحت پوشش بیمه قرار دادن اتباع خارجی مقیم استان البرز بحث و تبادل نظر کرده و در جهت استفاده مطلوب از مزایای بیمه تأمین اجتماعی همانند افراد ایرانی تأیید کرد.

مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی گفت: تمامی افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی و ازجمله اتباع خارجی از تمامی خدمات بیمه‌ای و درمانی این سازمان ازجمله بازنشستگی، از کار افتادگی، غرامت دستمزد ایام بیماری خدمات درمانی در مراکز ملکی و طرف قرارداد بهره‌مند می‌شوند.

به گفته مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی: تمام مزایای بیمه‎ای به جز بیمه بیکاری به اتباع خارجی تعلق می‌‎گیرد.

وی افزود: یکی از مشکلات و معضلات جدی بکارگیری خارج از ضوابط اتباع خارجی توسط کارفرما به طور غیرمجاز و غیرقانونی، بحث صدمات و اتفاقات در حین فعالیت و کار است که منجر به محکومیت کارفرمایان از سوی محاکم قضائی بواسطه شکایت شاغلان اتباع خارجی است.

مدیرکل اتباع خارجی سازمان تأمین اجتماعی کشور گفت: اکثر اتباع خارجی که بیش از ٢٠ سال در کشورمان اقامت دارند و تاکنون نیز به کشورشان بازگشت ننمودند و سابقه کار دارند به علت تحت پوشش قرار نگرفتن بیمه، هیچگونه حقوقی به آن‌ها تعلق نگرفته است.

وی اضافه کرد: با توجه به مزایای تحت پوشش قرار گرفتن شاغلین و به جهت جلوگیری از ضرر و زیان دو طرفه کارفرما و کارکنان، با همکاری ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان‌ها، طرح بیمه تأمین اجتماعی را گسترش خواهیم داد.

سلامی مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز نیز در این جلسه درخصوص بیمه اتباع خارجی اظهار داشت: یکی از اقدامات مثبت و اساسی سازمان تامین اجتماعی به بیمه اتباع خارجی مقیم ایران و بیمه ایرانیان مقیم خارج کشور است.

وی با بیان اینکه استان البرز یکی از استانهای پذیرای تعداد قابل توجهی از اتباع خارجی است، گفت: برای پوشش بیمه این افراد نیازمند برنامه ریزی اصولی و همکاری بین بخشی هستیم.

وی افزود: با تعامل بین بخشی می‌توان به نحو مناسب و در زمان صدور مجوز اشتغال و اقامت برای اتباع خارجی امکان بهره‌مندی آنان از خدمات تأمین اجتماعی را فراهم نمود.

سلامی افزود: باورهای دینی و هنجارهای اخلاقی و انسانی ما را موظف می‌کند تا به بیمه اتباع بیگانه توجه ویژه داشته باشیم.

کارگران و سازمان تامبن اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر