خبرگزاری کار ایران

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

ربیعی تنها گزینه جامعه کارگری برای وزارت کار است/امیدواریم در چهار سال دوم شاهد افتتاح کارخانه در سیستان و بلوچستان باشیم

asdasd
کد خبر : ۵۰۴۰۷۲

یک فعال کارگری می‌گوید نمی‌توان همه کاستی‌هایی که جامعه کارگری را به گردن وزیر بیندازیم زیرا او از بدنه جامعه کارگری است و چالش‌ها را به خوبی می‌شناسد.

محمد گل‌بامری (عضو هیات مدیره کانون شورای کار سیستان و بلوچستان) در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به چهار سالی که علی ربیعی سکان هدایت وزارت کار را برعهده داشت، خاطرنشان کرد: در ابتدا که نام دکتر ربیعی به عنوان یکی از گزینه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شد؛ اعضای جامعه کارگری برای اینکه یک نفر از خانوده‌ کارگری به این سمت برسد تلاش کردند و جلسات متعددی برگزار کردند.

وی با اشاره به آشنایی وزیر تعاون، کار و تامین اجتماعی دولت یازدهم ادامه می‌دهد: وزیر کار به این دلیل که خودشان کارگر است آشنایی لازم را با شرایط کارگری کشور دارد و می‌داند که درد این جامعه چیست. ما هم امیدواریم در چهار سال آینده عملکرد مثبت خود را ادامه دهد.

این فعال صنفی کارگری با پرداختن به فعالیت‌های وزارت ربیعی می‌گوید: بسیاری از طرح‌ها مانند افزایش دستمزد کارگران و رسیدگی به وضعیت بازنشستگان در چهار سال اول دولت روحانی به ثمر نشست.

گل‌بامری درمورد فعالیت‌هایی که باید در چهارسال اول صورت می‌گرفت اما عملی نشد، تصریح می‌کند: انتظارات جامعه کارگری به دلیل مشکلاتی که در این حوزه از سال‌های قبل وجود داشته است بسیار بالا است و وزیر کار هم این مشکلات را به خوبی می‌شناسد. در اینکه چرا این انتظارات برآورده نشده؛ نمی‌توان شخص وزیر را مقصر دانست زیرا عوامل بسیاری سد راه علی ربیعی بوده است.

او به برنامه‌هایی که باید در چهار سال دوم در دستور کار وزیر کار قرار بگیرد اشاره کرده و گفت: یکی از خواسته‌های مردم استان سیستان و بلوچستان تاسیس کارخانه و ایجاد اشتغال است. ما در استان احتیاج به کارخانه‌هایی با ظرفیت 1000 نفر داریم که امیدواریم در چهارسال دوم دولت روحانی شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز