خبرگزاری کار ایران

| 08:33   
کد خبر : ۲۹۸۲۱۲
در چهارمین روز اتفاق افتاد:

خاتمه اعتراض کارگران مس سرچشمه در تهران

در چهارمین روز حضور گروهی از کارگران پیمانکاری مس سرچشمه در تهران، تجمع اعتراضی این کارگران باوعده وصول خواسته‌های صنفی‌شان خاتمه یافت.

خاتمه اعتراض کارگران مس سرچشمه در تهران

این کارگران در تماس با ایلنا گفتند با وعده‌ای که از سوی یکی از معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت به آنها داده شده است از ساعتی پیش به اجتماع چهار روزه خود در تهران خاتمه دادند.

از قرار معلوم فردی که امروز با حضور در اجتماع کارگران معترض مس سرچشمه، خود را معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی کرده از آنها برای بررسی خواسته‌هایشان 10 روز مهلت گرفته است.

این کارگران که شمار آنها تا حدود 200 نفر برآورد می‌شود از جمله نیروهای پیمانکاری شاغل در مجتمع مس سرچشمه هستند و از روز جمعه 23 مرداد ماه در تهران حضور دارند.

اعتراض به تبعیض‌های شغلی که میان میزان مزد، مزایا و امنیت شغلی کارگران پیمانکاری و قرارداد مستقیم مجتمع مس سرچشمه وجود دارد باعث شکل گیری این اعتراض صنفی شده است.

به گفته کارگران، طبق  وعده امروز معاون وزیر صنعت تمامی کارگر معترض که از بخش‌های مختلف مجتمع  مس سرچشمه به تهران آمده‌ند با اعتماد به وعده کارفرما به امید دریافت مطالباتشان به محل سکونت خود کرمان بازمی‌گردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز