کد خبر: 231023 A

مشاورعالی رئیس کل بانک جهانی:

باید به دنبال توسعه کامل یک صنعت خاص باشیم و از این طریق خارجی ها را به ایران بکشانیم تا بتوانیم انتقال تکنولوژی را ازطریق همکاری های علمی بین ایران و دیگر کشورها عملی کنیم.

مشاور عالی رئیس کل بانک جهانی و عضو مشاور اتاق بازرگانی ایران که خود کانادایی تبار است با اشاره به اینکه ایرانیان مردمی شگفت انگیز هستند، گفت: باید توانایی های ایرانیان از طریق برنامه های گردشگری به تمام دنیا معرفی شود.

به گزارش ایلنا، ' هل برانتون ' در اولین همایش صدور خدمات فنی و مهندسی و کسب فرصت های اشتغالی در بازارهای کار بین المللی در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما، کشور کانادا را مقر مغزهای ایرانی توصیف کرد و گفت: کشورها برای تبادل نیروی کار باید با نهادهای خصوصی قراردادهایی منعقد کنند و تبادل سرمایه و انتقال مهارت های انسانی باید از طریق نهادهای خصوصی صورت گیرد.

مشاور عالی رئیس بانک جهانی تاکید کرد: ما باید به دنبال توسعه کامل یک صنعت خاص باشیم و از این طریق خارجی ها را به ایران بکشانیم تا بتوانیم انتقال تکنولوژی را ازطریق همکاری های علمی بین ایران و دیگر کشورها عملی کنیم.

برانتون ادامه داد: ما دارای کالج های ارتباطاتی متنوعی هستیم و این کالج ها در جاهایی که می بینیم نرخ بیکاری بالاست به کمک شرکای ما می آیند تا ببیند علاقه مندی آنها به چه مشاغلی است و با افرادی کار می کنیم که دارای نقاط قوت در زمینه های کشاورزی، بهداشت و غیره هستند.

وی بخش بهداشت و صنعت داروسازی ایران را بسیار کامل دانست و گفت: ما می توانیم در این زمینه با ایران همکاری مشترک داشته باشیم.

عضو مشاور اتاق بازرگانی ایران، ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی ایران را تحریم ها عنوان کرد و افزود: در ایران استعدادهای بی شماری وجود دارند که تحریم ها به عنوان عامل اول رشد آن ها قد علم کرده اند.

مشاور عالی رئیس بانک جهانی تصریح کرد: برای ایران هراسی و اسلام هراسی باید برنامه های اقتصادی را تغییر و بخشی از آن را مورد بازنگری داد.

ایران بیکاری رشد صدا و سیما صنعت کانادا کشاورزی گردشگری مشکلات اقتصادی نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر