خبرگزاری کار ایران

مرفاوی: هلدینگ تا الان چیزی از خودش نشان نداده است/ قیمت بازیکنان در ایران کاذب است

مرفاوی: هلدینگ تا الان چیزی از خودش نشان نداده است/ قیمت بازیکنان در ایران کاذب است
کد خبر : ۱۵۰۳۸۱۲

پیشکسوت فوتبال به انتقاد از شرایط نقل و انتقالات پرداخت.

به گزارش ایلنا، صمد مرفاوی مهاجم سابق استقلال و تیم ملی در رابطه با هلدینگ خلیج‌فارس که مالکیت استقلال را در اختیار گرفته گفت: «هلدینگ باید اقتدار خودش را نشان داده و خریدهای بزرگ خودش را رسانه‌ای کرده اما تا کنون این مأموریت در عمل محقق نشده است. با این حال معتقدم چنین انتقالی به سود استقلال است.»

پیشکسوت استقلال در ادامه با انتقاد از انتخاب نشدن مدیرعامل برای استقلال تا این لحظه در ادامه افزود: «مالکان باید مدیرعامل باشگاه استقلال را هر چه سریع‌تر انتخاب کنند و واقعاً برای باشگاهی مانند استقلال خوب نیست که مدت‌ها توسط سرپرست مدیرعاملی اداره شود. هر چه سریع‌تر مسائل مدیریتی و مالی و اسپانسر و فنی باشگاه و تیم باید سرو سامان بگیرد. در این بین آماده‌سازی استقلال هم باید هر چه زودتر شروع شود تا استقلال قوی‌تر وارد عرصه مسابقات شود. همچنین بهتر است تصمیمات از یکجا در مورد مسائل فنی بیرون بیاید و اجرایی شود نه اینکه مسائل تیم برای هوادار نامشخص بماند چه بسا که ما شاهدیم در حال حاضر بزرگترین مسائل کشور و دولت توسط یک سخنگو به مردم انتقال داده می‌شود اما در استقلال ما این مسأله را شاهد نیستیم. هر چند که این مسأله هم قابل درک است و باشگاه ترفندهای خودش را در فصل نقل و انتقالات مد نظر دارد اما اطلاع‌رسانی در استقلال مناسب نیست.»

مرفاوی در خصوص قیمت‌های بالایی که در فصل نقل و انتقالات به وجود آمده و بیشتر تیم‌های سرخابی را با مشکلاتی جدی مواجه ساخته، تأکید می‌کند: «در حال حاضر متأسفانه قیمت‌ها خیلی بالاست که این قیمت‌ها هم بیشتر کاذب است. طبیعی است که یکسری بخواهند سوءاستفاده کرده و به اهداف خودشان برسند.»

یکی از بهترین سرزن‌های تاریخ فوتبال ایران و استقلال در رابطه با بحث جذب بازیکنان جدید در پست‌هایی که استقلال نیاز به جذب بازیکن دارد نیز خاطرنشان ساخت: «برای این فصل، هوادار توقع استقلال قدرتمندی را دارد. تیمی که بتواند هم در لیگ و هم در جام حذفی و لیگ نخبگان آسیا به خوبی از حیثیت و نام فوتبال استقلال در ایران و آسیا دفاع کند. از این رو استقلال در سه پست دفاع و هافبک و خط حمله نیاز به تقویت دارد و حداقل به سه بازیکن جدید در این پست‌ها نیاز دارد و حتماً باید طوری بازیکن جذب شود که مربی دستش پر باشد. امسال دیگر هوادار بهانه‌ای را قبول نخواهد کرد که مربی احیاناً بگوید دستش بسته بوده و نتوانسته بازیکنان مورد نیازش را جذب کند در این بین البته اعتقاد ندارم که کل تیم نیاز به بازسازی دارد بلکه در بعضی از پست‌ها حتماً باید تیم استقلال تقویت شود.»

مرفاوی در این رابطه با پیشنهادهای نجومی به برخی بازیکنان گفت: «هر سال بازار نقل و انتقالات توسط بعضی از مدیران با پول‌های کلان آشفته و موجب می‌شود بیشتر از اینکه رقابت فنی را شاهد باشیم نظاره‌گر رقابت مالی باشیم. در این رابطه فدراسیون و نهادهای نظارتی باید ورود کنند تا شاهد پیشنهادهای نجومی و سنگین نباشیم.»

مهاجم سابق استقلال در رابطه با کم شدن سهمیه حضور بازیکنان خارجی و ضرری که این نکته به تیم‌های ما خصوصاً سرخابی در رقابت با سایر تیم‌ها خواهد زد، تأکید می‌کند: «وقتی در فوتبال داخلی خودمان نمی‌توانیم خیلی چیزها را رعایت کنیم قادر به این نیستیم که بگوییم سهمیه خارجی‌ها کم شده است. در این بین ما در سال‌های اخیر شاهد بازیکنانی مانند ماشاریپوف و بلانکو و اورونوف بودیم که بازیکنان خوب و با کیفیتی بودند که با ارقام نسبتاً معقولی به فوتبال ما آمده‌اند. به همین دلیل خیلی مهم است که ما پنج بازیکن خوب را جذب کنیم که قادر باشند بهترین باشند و با ارقام معقولی هم وارد فوتبال ما شده باشند که بتوانند به نوعی موجب ارتقای فنی فوتبال ما شوند نه اینکه بازیکنان خارجی را به فوتبال‌مان بیاوریم که مسن باشند و از طرفی جلوی رشد بازیکنان داخلی مستعدمان را بگیریم که در نهایت موجب شود تا لیگ ما خالی از بازیکنان خیلی خوب شود و پروسه بازیکن‌سازی و تزریق بازیکنان خوب برای جوان‌سازی تیم ملی بزرگسالان به طور کلی متوقف شود.»

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز