کد خبر: 1097203 A

استاندار مازندران خبر داد:

استاندار مازندران در همایش تجلیل از سفیران پیشگیری از اعتیاد گفت: در سال ۹۹ رکورد کشفیات مواد مخدر در استان با کشف بیش از ۶ تن انواع مواد مخدر شکسته شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد حسین زادگان روز سه‌شنبه در همایش تجلیل از سفیران پیشگیری از اعتیاد در استانداری مازندران گفت: باوجود شرایط کرونایی اقدامات بسیار خوبی در کمیته‌های فرهنگی و پیشگیری، حقوقی، مقابله، درمان و مشارکت‌های مردمی در استان برای کاهش آسیب‌های مواد مخدر صورت گرفته است.

وی افزود: با رویکرد اجتماعی شدن و علمی شدن مبارزه با مواد مخدر و با توسعه فعالیت‌های پژوهشی و کاربردی بسیاری از خسارت‌های بهداشتی، امنیتی، اجتماعی و اقتصادی مواد مخدر در استان کنترل‌شده و کاهش‌یافته است.

استاندار مازندران تأکید کرد: افزایش کشفیات، افزایش تعداد سمن‌ها، توسعه طرح‌های پژوهشی، بهره‌گیری از ظرفیت گروه‌های مرجع و هنرمندان و ورزشکاران در حوزه فرهنگی و پیشگیری توانسته تا حدودی خسارات مواد مخدر را کاهش دهد.

حسین زادگان به گستردگی و تراکنش مالی مواد مخدر به‌عنوان یکی از پرسودترین بخش‌های اقتصادی جهان اشاره کرد و تصریح نمود به همین دلیل قاچاقچیان و سوداگران مرگ باوجود همه برخورد‌ها درزمینهٔ توزیع و قاچاق مواد مخدر در قالب برنامه‌های پیچیده و شبکه‌ای فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح یاریگران زندگی و توقف رشد مصرف مواد مخدر در دوره متوسطه گفت: در سال ۹۹ رکورد کشفیات مواد مخدر در استان با کشف بیش از ۶ تن انواع مواد مخدر شکسته شد.

حسین زادگان گفت: ریل‌گذاری مناسب و استراتژی دقیق و عنایت مقام معظم رهبری با انتخاب آسیب اعتیاد و مواد مخدر به‌عنوان اولویت اول آسیب‌های اجتماعی کشور موجب شد تا فعالیت‌های گسترده‌ای در این حوزه ساماندهی شود.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد زندانیان کشور به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در ارتباط با جرائم مواد مخدرند و پایه و اساس بخش زیادی از آسیب‌ها ازجمله طلاق، قاچاق، خشونت و سرقت مواد مخدر است.

حسین زادگان گفت: همه باهم باید تلاش کنیم تا یک نفر هم دچار اعتیاد نشود و از بهبودیافتگان مواد مخدر نیز مراقبت و صیانت نماییم و به‌سوی جامعه سالم و عاری از اعتیاد حرکت کنیم.

به گزارش ایلنا در این همایش از ۳۰ فعال و سفیر پیشگیری از اعتیاد مازندران تجلیل شد.

 

انتهای پیام/
اعتیاد پیشگیری از اعتیاد طلاق مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر