خبرگزاری کار ایران

| 07:11   
کد خبر : ۱۳۸۴۰۴۵
استاندار لرستان خبر داد؛

ایجاد پانزدهمین اندیشکده استانی مرکز پژوهش‌های مجلس در لرستان

استاندار لرستان گفت: پانزدهمین اندیشکده استانی مرکز پژوهش‌های مجلس به منظور تحول اساسی در روند حل مسائل و مشکلات استان در دانشگاه لرستان تشکیل می‌شود.

ایجاد پانزدهمین اندیشکده استانی مرکز پژوهش‌های مجلس در لرستان

به گزارش ایلنا، فرهاد زیویار در دیدار با معاونین و مسئولان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروزه تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌های علمی و بی‌نیاز بودن از پژوهش و تحقیقات علمی و تجارب نخبگان یک ضعف اساسی در جامعه است.

استاندار لرستان با انتقاد از وجود فاصله بین دستگاه‌های اجرایی و تحقیقات دانشگاهی گفت: در حال حاضر بهترین تحقیقات و مقالات مختلف در قفسه دانشگاه‌ها بدون استفاده قرار دارند که می‌توان به مقالات و تحقیقات اندیشمندان مختلف و اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها اشاره کرد.

وی افزود: باید تلاش کنیم که این ظرفیت‌های اساسی در کنار هم قرار گیرند و فاصله بین آنها کم شود.

 زیویار تصریح کرد: با توجه به اینکه تشکیل این سیستم بدون ایجاد ساختار جدید و به دور از تحمیل هزینه مضاعف به دولت است، راه اندازی شعبه استانی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی می‌تواند گامی موثر باشد تا از ساز و کار و بروکراسی متوقف کننده خارج شویم به همین جهت تا حد امکان به ایجاد این مرکز کمک خواهیم کرد و این موضوع شدنی است.

 استاندار لرستان در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان از نظر فکری با دانشگاه فاصله چندانی نداریم ابراز امیدواری کرد: از آنجا که در این موضوع ظرفیت های علمی مورد نظر است، با راه‌اندازی تشکیلات استانی در دانشگاه لرستان ارتباط تنگاتنگی بین مدیران استانی و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بیش از گذشته برقرار شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز