کد خبر: 1096918 A

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری 292 نفر در آزمون بدو خدمت رانندگان حرفه‌ای استان قزوین شرکت کردند که از این تعداد 237 نفر پذیرفته شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و و حمل و نقل جاده‌ای استان، ابراهیم شنوافلاح با اشاره به آزمون رانندگان حرفه‌ای در استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج دوره آزمون بدو خدمت رانندگان حرفه‌ای برون‌شهری بار و مسافر برگزار شده که 292 نفر در این آزمون‌ها شرکت کردند که از این تعداد 237 نفر پذیرفته شدند.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین  ادامه داد: از این تعداد شرکت کننده 252 نفر در بخش حمل بار و 40 نفر در بخش مسافر بوده‌اند.

وی ابراز کرد: آزمون‌های بدو خدمت رانندگان حرفه‌ای با مدیریت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و نظارت معاونان حمل و نقل و رابطان آموزشی و کارشناسان مرکز آموزش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: متقاضیان کارت هوشمند در بخش حمل و نقل عمومی برای داشتن کارت هوشمند حتما باید در این آزمون‌ها شرکت و گواهینامه قبولی را دریافت کنند؛ در حال حاضر  15هزار راننده بار و مسافر در استان قزوین دارای کارت هوشمند هستند.

این مسئول گفت: رانندگان پیش از برگزاری آزمون آموزش‌های اولیه مورد نیاز در حوزه کالا و مسافر را فرا می‌گیرند که امسال به علت شیوع کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به جای برگزاری کلاس‌های حضوری، فایل‌های آموزشی در اختیار داوطلبان قرار گرفت تا پس از مطالعه و تماشای آن‌ها در آزمون شرکت کنند.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود:مواردی چون موضوعات حقوقی و قوانین حمل و نقل، سلامت شغلی رانندگان، ایمنی حمل و نقل و مهارت‌های حرفه‌ای از جمله موضوعاتی هستند که رانندگان با شرکت در این دوره‌ها و برگزاری آزمون با آن‌ها آشنا می‌شوند.

 

انتهای پیام/
استان قزوین ترافیک راهداری و حمل و نقل جاده سلامت شغلی کارت هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر