خبرگزاری کار ایران

کتابخانه تابستانه «سماوا» برای نوجوانان و بزرگسالان

کتابخانه تابستانه «سماوا» برای نوجوانان و بزرگسالان
کد خبر : ۱۴۹۷۴۰۴

مجموعه سماوا (ناشر محتوای صوتی)، نسخه صوتی ۴ کتاب ویژه نوجوانان را تولید و راهی بازار نشر خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، با آغاز فصل تابستان و فراغت بیشتر نوجوانان و بزرگسالان برای انجام فعالیت‌های غیر درسی و کاری، سماوا با تولید نسخه صوتی ۲ کتاب ویژه رده سنی نوجوانان و ۲ کتاب ویژه بزرگسالان به استقبال تابستان رفت.

اولین کتاب با نام «گورناز» نوشته نیلوفر نیک‌بنیاد از انتشارات نردبان (کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران) با صدای گوینده جوان کشورمان «روژین جشن‌سده» صوتی شد. «گورناز» با نگاهی تربیتی درباره کره‌گورخری است که به تازگی همراه خانواده‌اش به شهر جدیدی مهاجرت کرده و این مهاجرت با چالش‌های متفاوتی برای گورناز همراه می‌شود.

دومین کتاب با عنوان «جان دادن در راه ایده‌ها» به نویسندگی کاستیکا براداتان و ترجمه محمد معماریان اثری خواندنی از انتشارات ترجمان است که به بررسی نظریات فلسفی راجع به موضوع مرگ و در عین حال رویارویی فیلسوفان با این مقوله می‌پردازد. «پیمان قریب‌پناه» از گویندگان برجسته، خوانش نسخه صوتی این کتاب را بر عهده داشته است.

«کارمن و چند داستان دیگر» از پروسپر مریمه کاری از نشر افق، سومین اثری است که در مجموعه سماوا با صدای «منوچهر زنده‌دل» از توانمندترین و حرفه‌ای‌ترین گویندگان حال حاضر کشورمان صوتی شده است. «کارمن و چند داستان دیگر» ترجمۀ فارسی شش داستان از پروسپر مریمه است که داستان «کارمن» مشهورترین داستان این کتاب و یک رمان کوتاه است. «کارمن و چند داستان دیگر» از مهم‌ترین و معروف‌ترین آثار مریمه و اثری مهم و کلاسیک در تاریخ ادبیات داستانی است.

«مسکوی کوچک افغانستان» آخرین عنوان صوتی شده از سماواست. این اثر در انتشارات سوره مهر و به قلم معصومه حلیمی تولید شده است. «فضه سادات‌حسینی» از مجریان و گویندگان رادیو و تلویزیون در دومین همکاری خود با سماوا «مسکوی کوچک افغانستان» را برای مخاطبان کتاب‌های صوتی خوانده است. «مسکوی کوچک افغانستان» بر اساس زندگی «نجیبه اصغری» مادر «احمد شکیب احمدی» از شهدای لشکر فاطمیون به نگارش درآمده است.

علاقمندان می‌توانند این ۴ کتاب صوتی را از سکوهای اینترنتی طاقچه، فیدیبو و کتابراه تهیه کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز