خبرگزاری کار ایران

شورای هنر سند ملی هنرهای نمایشی و اساسنامه شهر جهانی صنایع فرهنگی را تصویب کرد

شورای هنر سند ملی هنرهای نمایشی و اساسنامه شهر جهانی صنایع فرهنگی را تصویب کرد
کد خبر : ۱۴۹۵۸۳۶

جلسه شورای هنر به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای هنر برگزار و در آن سند ملی هنرهای نمایشی و اساسنامه شهر جهانی صنایع فرهنگی و برنامه تحولی آموزش هنر مصوب شد.

به گزارش ایلنا، در این جلسه ابتدا اصلاحات و نظرات اعضای شورا در مورد سند ملی هنرهای نمایشی اعمال شد و به تصویب رسید تا برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.

در ادامه موضوع شهر جهانی نوآوری و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و خلاق در دستور کار قرار گرفت.

اسماعیلی رئیس شورای هنر شهر جهانی صنایع خلاق و فرهنگی را از مهمترین کارهای دولت سیزدهم خواند و آنرا یک جهش جدی و متناسب با اقتضائات فناورانه و جدید در سطح دنیا عنوان کرد.

وی ابراز امیدواری کرد آقای ایمانی خوشخو به عنوان نماینده ویژه وزیر، با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط، کار را با جدیت و با رویکرد جهادی، پی گیری نمایند.

ایمانی خوشخو نیز سابقه موضوع شهر جهانی و روند طراحی و تکمیل آن در پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی را تشریح کرد و گفت: بعد از ابلاغ ماده واحده شهر جهانی توسط آیت‌الله شهید رئیسی، ۴ کارگروه تخصصی موضوعات اساسنامه، سرمایه‌گذاری، مکان‌یابی و روابط داخلی و جهانی آن را طراحی و تدوین کردند تا طبق ابلاغیه رئیس محترم جمهور، به شورای هنر ارائه شود.

در ادامه بعد از بررسی و تبادل نظر اعضای شورا، اساسنامه جهانی نوآوری و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و خلاق به تصویب رسید.

موضوع بعدی شورای هنر بررسی برنامه جامع تحولی هنرستان‌های هنرهای زیبا بود که بعد از بررسی موضوع و هم اندیشی در مورد فرآیندهای آموزش در عرصه هنر در مقاطع مختلف، کلیات این برنامه تحولی مصوب و مقرر شد در قالب ماده واحده تدوین و در جلسه بعدی شورا بررسی و تصویب شود.

در ابتدای این جلسه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تصویب سند پویانمایی و سند معماری و آثار و برکاتی که با اجرایی شدن این اسناد در سطح کشور ایجاد خواهدشد، کارها و مصوبات شورای هنر را مهم و موثر عنوان کرد و گفت: بخش عمده‌ای از مصوبات شورای معین و شورای عالی انقلاب فرهنگی، نتیجه مصوبات و کارهایی بوده که در این شورا انجام شده است.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های اربعین شهید رئیسی و همرانشان در تهران و مشهد، از علاقمندان و صاحبنظران خواستند تا نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص ارائه کرده و در برنامه‌های آن مشارکت نمایند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز