خبرگزاری کار ایران

بررسی ردیف ابوالحسن صبا در ارسباران

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۹۹۰۰

نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی با موضوع بررسی ردیف استاد ابوالحسن صبا، با مشارکت مکتب صبا در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران؛ نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی با موضوع بررسی ردیف استاد ابوالحسن صبا، سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۸ با مشارکت مکتب صبا و با حضور جمعی از هنرمندان و چهره‌های موسیقی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

در این نشست سخنرانی هنرمندان موسیقی و چندین اجرای موسیقی مرتبط با این ردیف ارزشمند، انجام خواهد شد.

بابک خضرایی، عادل حسینجانی و مهدی نور محمدی از جمله سخنرانان این نشست هستند و همچنین طینوش بهرامی، آریا تاری و رضا سمندی به اجرای موسیقی در ردیف استاد صبا خواهند پرداخت.

مکتب صبا زاییده دو تلقی از نوگرایی و نوزایی موسیقی در دو دوره تاریخی است. یکی خلق گونه‌ای نو از کارگان موسیقی ایرانی به دست و اندیشه «ابولحسن خان صبا» و دیگری بازآفرینی، ترجمان و تالیف این کارگان خلوت و جلوت یافته از آستین و اثر روایی یک «روایتگر معاصر».

حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است و برای شرکت در آن می‌توانید به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرید.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز