خبرگزاری کار ایران

| 15:17   
کد خبر : ۱۳۷۴۱۶۰

مستند تاریخی «روزی که رفت...» اکران می‌شود/ نقد اثری درباره ویرانی بافت تاریخی مشهد

مستند تاریخی «روزی که رفت...» ساخته هادی معصوم‌دوست ۱۴ تیرماه در دومین برنامه «پاتوق مستند» به نمایش و نقدوبررسی گذاشته می‌شود.

مستند تاریخی «روزی که رفت...» اکران می‌شود/ نقد اثری درباره ویرانی بافت تاریخی مشهد

به گزارش ایلنا، دومین جلسه از فصل جدید برنامه «پاتوق مستند» به نمایش و نقدوبررسی مستند تاریخی «روزی که رفت...» ساخته هادی معصوم‌دوست اختصاص دارد.

این برنامه با اجرای حامد شکیبانیا و با حضور سیدحسین شهرستانی مدیرگروه حکمت هنر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی و هادی معصوم‌دوست کارگردان مستند روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه ساعت ۱۶ تا ۱۹ در سینما سپیده برگزار می‌شود. 

در خلاصه داستان «روزی که رفت...» آمده است: «بافت تاریخی مشهد رو به ویرانی است. هدایت، مرمت‌گر جوانی است که از پس مرور زندگی خود و خاطرات تاریخی شهر به احیای این بافت تاریخی می‌پردازد. 

نامزد عناوین بهترین نویسنده گفتار متن و گوینده و بهترین موسیقی از سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، برنده جایزه ویژه هیات داوران یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران و نامزد دریافت جایزه در پنج بخش بهترین صداگذاری، بهترین موسیقی، بهترین پژوهش، بهترین کارگردانی و بهترین تهیه کنندگی فیلم بلند از یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران و نامزد عناوین بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه‌بلند و بهترین فیلم برای تهیه‌کننده در هشتمین جشنواره فیلم شهر از جمله افتخارات این مستند سینمایی‌ست.

اولین برنامه فصل جدید «پاتوق مستند» به نمایش و نقدوبررسی مستند «بی‌وتن‌ها» به کارگردانی حسین شمقدری و تهیه‌کنندگی محمدحسن مددی اختصاص داشت.

«پاتوق مستند» از سال ۱۴۰۱ توسط سازمان سینمایی سوره و در راستای هم‌اندیشی و هم‌افزایی میان مستندسازان و علاقه‌مندان به سینمای مستند، راه‌اندازی شده بود که در فصل جدید با مشارکت مرکز مستند سوره، پخش «رویش» موسسه بهمن سبز، سفیرفیلم و شبکه مستند برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز